Siyaset

Doğu Türkistan Meclis Gündeminde

 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mart ayı meclisinin 2. oturumu bugün yapıldı. Meclis başlamadan önce İYİ PARTİ Kocasinan Meclis Üyesi Erhan ÖZHANİ söz alarak Doğu Türkistan’da yaşanan zulme değindi.

Kayseri(BGC)-Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Doğu Türkistan’da yapılan zulme değinen İYİ PARTİ Kocasinan Meclis Üyesi Erhan ÖZHANİ,’ İstiklalinden hala mahrum bırakılan esir Türklerini de değinmeden edemeyeceğim. Esir Doğu Türkistan coğrafyasının istiklaline kavuşacağı günleri adım adım gün gün saymaktayız. Hz. Ali’nin bir sözü var,’ Bir zulme engel olamıyorsanız onu herkese duyurun’ diyor. Belki bu işin muhattabı Kayseri Büyükşehir Belediyesi değil elbette ama elimizde mikrofon fırsatını milletimiz bize verdiği için bu zulmü duyurmakta bizim görevimiz. Doğu Türkistan işkencelerle, tecavüzlerle inlemektedir. Doğu Türkistanlı Uygur Türkleri köle işçi olarak çalıştırılmaktadır. Doğu Türkistanlı kızlarımız seçilerek evlenme adı altında tecavüzlere uğramaktadır. Anasız ve babasız bırakılan Doğu Türkistanlı çocuklar dilinden ve dininden koparılarak çinli olarak yetiştirilmektedir. Doğu Türkistan’da bugün her eve bir Çinli erkek uygulaması gerçekleştirilmetedir. Çin yönetimi tarafından Müslüman Türk aileler evlerinde Çinli erkek misafir etmeye zorlanmaktadırlar. Doğu Türkistanlı aileler evlerinde bu mecburi Çinli erkekle beraber oturmak, beraber yemek aynı evde ve aynı odada bulunmak zorunda kalmaktadır. Lütfen bu olup bitenleri her Türk evladı Kayserili hemşerilerimiz gözlerini kapatıp bir saniyesini düşünsünler. Doğu Türkistan’daki Türkleri asimile etme politikasının 3. aşaması da Müslüman Türk kızlarının Çinli erkeklerle zorla evlendirilmesidir. Maalesef bugün kominist zalim çin yönetimi Doğu Türkistan’ın ırzına geçmektedir. Biz bunu unutmayacağız ve Doğu Türkistan’da ki zulmü Hz. Ali’nin sözüyle haykırmaya devam edeceğiz. Rabbim en kısa zamanda Doğu Türkistan’ın İstiklal marşını yazmasını nasip etsin. Bizleri de büyük Türk devletinin büyük milleti Türkiye Cumhuriyeti’ni de buna vesile kılsın.’ dedi.

Meclis bittikten sonra Meclis Üyesi Erhan ÖZHANİ Doğu Türkistan’da yapılan zulümle ilgili Kayserim.net’e açıklamalarda bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu