Emekli Günlerini Ahşaba Şekil Vererek Geçiriyor

Kayseri’de emekli Muzaffer Taş, eski ahşap eşyaları işleyerek onları yeniden kullanılır hale getiriyor. Emekli olduktan sonra böyle bir uğraş edindiğini belirten Taş, işlediği ahşap ürünleri de başkalarına hediye ediyor.

Kayseri Kocasinan ilçesine bağlı Yüreğil Mahallesinde yaşayan Muzaffer Taş’ın mahareti görenleri hayran bırakıyor. Ahşap, Taş’ın elinde bazen bastona, bazen yemek kaşığına, bazen masaya, bazen sürahiye ve bazen de tabureye dönüşüyor. Meyve çekirdekleri de tespih oluyor.

Gençliğinde böyle bir ilgisinin olmadığını belirten Taş, emekli olmasının ardından ahşaba şekil vermeye başladığını söyledi. Taş, “Emekli olduktan sonra ne yapabilirim diye düşündüm. Aklıma eski ahşap eşyaları yeniden kullanıma kazandırma fikri geldi. Bu köyde de benden başka böyle bir merakı olan yok” dedi.

“HAYAL EDİYORUM, İŞLİYORUM”

Yaptığı ürünleri bir yerden örnek alarak işlemediğini ifade eden Taş, ” “El emeği göz nuru hepsi. Özenerek yaptığım bir şey. Bu sebeple satmıyorum. Değer verdiğim, sevdiğim insanlara hediye ediyorum” diye konuştu.

Ayrıca zeytin ve şeftali çekirdeklerini değerlendirerek tesbih yaptığını da dile getiren Muzaffer Taş, her şeyi değerlendirmeye çalıştığını ifade etti. Muzaffer Taş, yaptığı bütün ürünlerin evlatlarına miras kalacağını sözlerine ekledİ.