Emniyet’in Bir Aylık Verileri Açıklandı

Emniyet’in Bir Aylık Verileri Açıklandı

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri Emniyet Müdürlüğü 15 Temmuz-14 Ağustos arası yürütülen operasyonların verilerini açıkladı.

Müdürlüğün verilerine göre bu ay Cinayet Büro Amirliği ekipleri 1 kasten öldürme olayıyla ilgili 1 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerden 10 kişi tutuklanırken, 3 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yapılan operasyonlarda 1 adet tabanca ele geçirildi.

Bu ay Gasp Büro Amirliği ekipleri 4 yağma/gasp, 1 kasten yaralama ve 1 adli yargılamayı etkilemeyi teşebbüs olayı olmak üzere 6 olayla ilgili 7 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerden 2’si mahkemece tutuklandı.

Bu ay Ahlak Büro Amirliği ekipleri 3’ü cinsel içerikli suç, 2’si kumar ve biri 6136 sayılı Kanuna muhalefet olayı olmak üzere 5 olayla ilgili 8 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerden 2’si tutuklandı, 4’ü adli kontrol cezası aldı. 38 kişiye idari yaptırım tutanağı düzenlenirken, fuhuş yapıldığı tespit edilen 2 ev komisyon kararı ile kapatıldı.

Bu ay Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılığının yazılı talimatları uyarınca 15 ayrı soruşturma dosyası hakkında işlem yaptı. Bu ay 4 dolandırıcılık ve 2 nitelikli dolandırıcılık olmak üzere toplam 6 olayda yakalanan 7 şüpheliden 2’si tutuklandı.

Müdürlüğün verilerine göre bu ay Motosikletli Polis Timler Büro Amirliği ekipleri 2 olaya karışan 15 şüpheli yakalandı. 2 ruhsatsız tabanca, 2 av tüfeği, 3 kurusıkı tabanca ve bu silahlara ait 106 adet fişek, ayrıca 4,75 gram muhtelif narkotik madde ele geçirildi.

Bu ay Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, muhtelif suçlardan aranan ve UYAP araması bulunan 423 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlardan 183’ü tutuklandı.

Bu ay Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri aranan 97 kişiden 89 kişiyi buldu. 8 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.