Adliye

Erkek çocuğu istismar eden iki sanığa ceza yağdı

KAYSERİ’de G.A. (16) isimli erkek çocuğa cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla tutuklu yargılanan Abdulkadir S. (57) 20 yıl, Ali K. (25) ise, 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, geçen yıl 23 Ocak’ta Develi ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, Abdulkadir S. ve Ali K., ilçede yaşayan G.A. isimli erkek çocuğa cinsel istismarda bulundu. İlçede istismar dedikodusunun yayılmasının ardından 2 şüpheli tutuklanarak cezaevine konuldu. Haklarında, ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan 10’ar yıldan 30’ar yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Kayseri 5’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında tutuklu sanıklardan Abdulkadir S. ve Ali K. ile Ali Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı hazır bulundu. Mahkeme başkanı sanık Abdulkadir S. hakkında cinsel ilişkiye girebildiğine dair beklenen raporun mahkemeye ulaştığını söyledi. Tutuklu sanık Ali K. ise komplo kurduklarını söyleyerek, “G.A. ile birlik olup, Abdulkadir’e komplo kurduk. Parasını alabilmek için böyle bir şey yaptık. İlişkiye girmedik. Vicdanen çok rahatsızım ve pişmanım” dedi. Sanık Abdulkadir S.’de üzerine atılan suçlamaları reddederek, beraatini istedi. Mahkeme heyeti, yargılama sonunda tutuklu sanıklardan Abdulkadir S.’yi, ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan 20 yıl, Ali K.’yi de aynı suçtan 16 yıl hapis cezasına çarptırarak, tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu