Güncel

Erkek Öğrencilerden Yurt Sorununa İsyan

KAYSERİ,(BGC)- Kayseri Yeşilhisar Meslek Yüksekokulu’nda eğitim gören erkek öğrenciler, barınma sorunu yaşadıklarını ifade ederek, sorunlarına çözüm bulunmasını talep etti.
Kayseri Yeşilhisar MYO erkek öğrencileri yurt sorunlarına ilişkin problemlerini dile getirdi. Barınma sorunu yaşadıklarını belirten öğrenciler, “Yeşilhisar MYO erkek öğrencileri kalacak yer sorunu yaşıyor. Meslek Yüksekokulu açıyorsunuz bu çok güzel ama gelen öğrenciler nerede kalacak? Öğrencilerin bu sorununa acilen bir çözüm bulunmalı. Eğitime başlamadan önce birçok yere başvurduk, kız öğrenciler yurda yerleştirildi ama erkek öğrenciler halen kalacak yer sorunu yaşıyor. 150 kişi kapasiteli yurtta 20-25 tane kız öğrenci kalıyor. Yurdun birçok bölümü ise boş bir şekilde duruyor. Yurt yapılırken kız-erkek karışık şekilde yapılmış fakat giriş ortak diye bahane ediliyor. Erkek öğrenciler yurda alınmıyor, mağdur ediliyor” ifadelerini kullandı.
‘GENÇLERİN DERDİNE ÇARE BULMADAN GENÇLERDEN BİR ŞEY BEKLENMEMELİ’
Yetkililerden destek bekleyen öğrenciler, “Yetkililere gittiğimizde yurdun şuan da erkek öğrencilere açılamayacağını, ev tutmamız gerektiğini söylüyorlar ama ev tutmak öğrencileri maddi açıdan zorluyor. Şuanda birçok öğrenci merkezden otobüs ile git gel yapıyor. Yolda her gelip gidişte ayrı bi kaza atlatıyorlar ve önümüzdeki aylar kış ayları daha sıkıntı geçecek. Karlı havalarda yolda olmak çok zorluklar yaşatacak. En önemlisi de bu öğrencilerin bir çoğu DGS sınavına hazırlanıyor. Günde 3-4 saatleri yolda geçiyor. Okulda ders görüyorlar ve yoruluyorlar üstüne birde yol ekleniyor. Evlerine gittiklerinde yorgunluktan ders çalışamıyorlar. Bu öğrencilere bir çare bulunması şart. Geleceğimiz gençler demekle olmuyor. Gençlerin derdine çare bulmadan gençlerden bir şey beklenmemeli. Eğer gelecekleri düşünülüyorsa bu soruna bir an önce çözüm getirilmeli” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu