ERÜ Diş Hekimliği Fakültesi 12. Dönem Mezunlarını Verdi

KAYSERİ,(BGC)- ERÜ Diş Hekimliği Fakültesi 12. dönem mezunlarını verdi.

Kayseri Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Bölümü 2020-2021 eğitim-öğretim yılı 12. yıl mezunlarını verdi. Program kapsamında 123 öğrenci mezun oldu.
Marianne Molu Amfi’de gerçekleştirilen mezuniyet törenine; Rektör Mustafa Çalış, Rektör Yardımcıları Murat Borlu, Recai Kılıç, Mehmet Sıtkı İlkay, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Adnan Öztürk, Veteriner Fakültesi Dekanı Abdullah İnci, Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Tamer Şenel, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Törende konuşan Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Tamer Şenel ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Kerem Kılıç mezun olan öğrencileri tebrik etti.
ERÜ Rektörü Mustafa Çalış ise konuşmasında: “Eğitimlerini tamamlamış, meslek hayatınız için gerekli bilgi, birikim ve donanıma sahip birer diş hekimleri olarak ülkenize, milletinize hizmet edeceğinizden hiç şüphemiz yok. Vatan ve millet sevgisinden hiçbir zaman ayrılmayarak, alanınızda üzerinize düşen vazifeyi en iyi şekilde yerine getirin ve ülkenize hizmet etmekten sakın kaçınmayın. Hayatınız boyunca okumaktan, araştırmaktan ve gelişen teknolojiyi yakından takip etmeyi sakın ihmal etmeyin. Eğitim hayatınız boyunca Üniversite yönetimi olarak, eğitim ve araştırma olanaklarınızı en üst düzeye çıkarmak, her türlü sosyal ve kültürel faaliyetlerinizde yanınızda olmak için bizler gayret gösterdik. Sizlerde Erciyes Üniversitesi aidiyetinizi lütfen bizler için unutmayın.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından tören, mezun öğrencilere diploma ile plaket takdimi ve öğrencilerin hep birlikte keplerini havaya atmaları ile son buldu.