Eğitim

ERÜ’de ‘Dış Paydaş Toplantısı’ gerçekleştirildi

ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) tarafından düzenlenen ‘Dış Paydaş Toplantısı’nda konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, “Yükseköğretim Kalite Kurulu üniversiteleri kurumsal akredite etme kararı aldı. Biz çok sevinçliyiz. 60’da fazla üniversite akredite olmak için başvurdu. Ama seçilen 11 üniversiteden birisi biz olduk” dedi.

ERÜ Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Kamil Akçadırçı, Oran Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Ahmet Emin Kilci, Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Sanayi Odası Meclis Başkanı Abidin Özkaya ve akademisyenler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, toplantının amacı ve kapsamı hakkında bilgiler verdi. Kurumsal akreditasyon için paydaşların görüşlerinin önemli olduğuna vurgu yapan Rektör Çalış, “Erciyes Üniversitesi 42 yıllık geçmişi olan köklü bir üniversitedir. Kaliteye önem veren kurumsal bir üniversiteyiz. 2016 yılından itibaren Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından dış değerlendirmeye tabi olup, başarmış bir üniversiteyiz. Yükseköğretim Kalite Kurulu üniversiteleri kurumsal akredite etme kararı aldı. Biz çok sevinçliyiz. 60’da fazla üniversite akredite olmak için başvurdu. Ama seçilen 11 üniversiteden birisi biz olduk. Hatta birçok üniversiteye de çalışmalarımızla örnek olduk. Birçok üniversiteye de bu alanda biz yardımcı olduk. Gerçekten öncü olduğumuzu gururla söyleyebilirim” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu