Haber

Eşini Yaralayıp Arkadaşını Öldüren Şahıs Adliyeye Sevk Edildi

BURSA’da, 6 ay önce kendisini terk eden hamile eşi Göksel Değerli’yi (29), Kayseri’de bulup tabanca ile ağır yaralayan, yanındaki Afgan uyruklu arkadaşı Mohammed Fakiri’yi (25) ise, öldüren inşaat işçisi Beşir Değerli (31) adliyeye sevk edildi.
Dün akşam, Merkez Melikgazi İlçesine bağlı Osman Kavuncu mahallesi, Ersu sokakta meydana gelen olayda Bursa’da inşaat işçiliği yapan Beşir Değerli, 6 aydır kendisinden haber alamadığı eşi 2 çocuk annesi Göksel Değerli’nin Kayseri’de olduğunu öğrendi. Bursa’dan Kayseri’ye gelen Beşir Değerli, eşiyle konuşmak için yanına gittiğinde eşinin yanında Afgan uyruklu Mohammed Fakiri’yi görünce yanında getirdiği ruhsatsız tabancayla kurşun yağdırdı. Olay yerine gelen ambulansla Kayseri Şehir Hastanesine götürülen Afgan uyruklu Mohammed Fakiri, hayatını kaybetti. Karnından ve göğsünden vurulan 6 aylık hamile 2 çocuk annesi Göksel Değerli’nin tedavisi ise Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde tedavisi sürüyor. İşlediği cinayet sonrası Selimiye Polis Merkezine teslim olan inşaat işçisi Beşir Değerli yapılan sorgusunda ” Eşim Göksel ile 13 yıldır evliyiz. 2 çocuğumuz var. 6 ay önce bilmediğim bir nedenden dolayı evi terk etti. Çocuklarımın annesiyle konuşmak için onu çok aradım. Kayseri’de olduğunu duydum. Bir süre sonra eşime ulaşarak kendisiyle konuşmak istediğimi söyledim. Bursa’dan eşimle konuşma için geldiğim Kayseri’de yanında ismini bilmediğim bir erkek vardı. Göksel bana hakaret edince ben de ruhsatsız tabancamı ateşledim.” dedi.

Beşir Değerli Cinayet Büro Amirliğinde yapılan sorgusunun ardından Kayseri Devlet Hastanesindeki Adli Tabipliğe getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Cinayet şüphelisi Beşir Değerli pişman olduğu söylerken kendisine yöneltilen diğer sorularını yanıtsız bıraktı. Beşir Değerli işlemlerin ardından adliyeye çıkarıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu