KayserisporSpor

ESKİ BAŞKAN ADAYI BU KEZ BOMBALADI

Geçtiğimiz hafta düzenlenmesi beklenen ve çeşitli sebeplerle bu haftaya ertelenen, Kayserispor’un Başkanının da seçileceği Genel Kurul öncesinde, sular dinmiyor..

MHP Milletvekili Baki Ersoy’un geçtiğimiz hafta, yönetimin ibra edilmemesi gerektiğini belirtmesi ve geçmiş dönemi ibra eden yönetimi desteklemeyeceklerini bildirmesi, Genel Kurulun da ertelenmesinin fitilini ateşlemiş oldu.
Eski yönetimi ibra etmemek şartı ile yeni yönetime destek vereceğini açıklayan ve bir önceki seçimde de son günde adaylıktan çekilen Sedat Kılınç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Kayserispor’un yönetimini ve eski yöneticileri adeta bombaladı.

Kılınç yaptığı açıklamada, şu an ki yönetimin eski yönetimin devamı olarak faaliyet gösterdiğini belirterek, Berna Gözbaşı’nın, Erol Bedir ve Recep Mamur’la bir araya gelerek yardım istediklerini ve toplantıda geçmişmin kapatılmasının istendiğini belirterek;
“Kayserispor’a zarar vermemek için 5 ay önce adaylıktan çekilmiştim ama bu kadar durumun vahim olduğunu borcun 300.000.000 üzerine çıktığını duyunca keşke çekilmeseydim diyorum.O gün adaylıktan çekilmeseydim ne olacaktı oda ayrı bir tartışma konusu.” dedi.

Ekibimizin telefonla bilgi aldığı Kılınç, “Aday olduğum dönem dahil olmak üzere şu ana kadar delege listesi adeta bir sır. Kendi adamlarını yazıp, istedikleri gibi değiştirdikleri bir delege listesi var. Aday olmak sorun değil. Perşembe gün yapacağımız toplantı ile bu konuda bir karara varacağız. Ama aday olsak bile, her an değişebilecek ve belli olmayan listeler ile bir oy bile almadan seçimi tamamlayabiliriz. Taraftara sorsak belki %90 oy ile başkan olabilecekken, şu an bilmediğimiz bir seçmenin karşısına çıkmak ne kadar doğru bilmiyoruz” dedi.
Sedat Kılınç aynı zamanda bir önceki dönemde borcun 140 milyon olduğunu ve mali kaynaklarını hazırlayarak seçime hazırlandıklarını belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu