Eski kayınbiraderini bıçakla yaralayan sanığa 8 yıl 4 ay hapis

KAYSERİ’de eski kayınbiraderi A.A.’yı (27), bıçakla yaraladığı iddiasıyla tutuklu yargılanan Burhanettin G. (34), 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, geçen yıl Temmuz ayında iş insanı N.A.’nın Melikgazi ilçesindeki ofisinde meydana geldi. İddiaya göre, iş insanı N.A’nın kızı M.A.’nın eski eşi Burhanettin G., kızıyla cep telefonu ile görüşmek istedi. Kızına ulaşamadığını öne süren Burhanettin G., boşandığı eşi M.A.’nın babası N.A.’nın iş yerine gitti. Burada iş insanı N.A.’nın oğlu A.A. ile Burhanettin G. arasında sözlü tartışma başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Burhanettin G. üzerindeki bıçakla eski kayınbiraderi A.A.’yı vücudunun çeşitli yerlerinden yaraladı. Şüpheli eski damat hakkında, ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ ve ‘kasten öldürme’ suçlarından tutuklandı.

5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına, sanık Burhanettin G., tutuklu bulunduğu Kayseri Kapalı Cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Kızı ile görüşemediğini ve eski eşinin kendisini cep telefonundan engellediğini öne süren Burhanettin G., “Kızıma akıllı saat almıştım. Ve kızımla eşim üzerinden iletişim kuruyorduk. Ona ulaşamayınca meraklandım. Eşim de beni engellediği için eski kayınbabam N.A.’nın ofisine gittim. Eski kayınbiraderim A.A.’ya çocuğuma ulaşamadığımı söyledim. O da bana alaylı şekilde davranıp, tükürdü. Ben de bir anlık sinir ve öfke ile birkaç defa bıçağı salladım. Öldürme kastım yoktu” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, Burhanettin G.’yi, “Kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan önce müebbet hapis cezasına çarptırdı. Heyet, sanığın eyleminin teşebbüs aşamasında kalması ve ‘iyi hal’ indirimi yaparak, cezasını 8 yıl 4 aya düşürdü ve tutukluluk halinin devamına hükmetti.