Esra Karabacak “Anestezi Olmadan Kedi ve Köpek Tıraşı Yapıyoruz”

KAYSERİ, (BGC- ÖZEL HABER ) – Evcil hayvanların bakımı için kentte hizmet veren pet kuaförü işletmecisi Esra Karabacak, “Kliniklerden farklı olarak evcil hayvanlara anestezi uygulamadan tıraş yapıyoruz” dedi.

Kayseri’de evcil hayvanların bakımı için hizmet veren pet kuaförü, evcil hayvan sahipleri tarafından ilgi görüyor. Hayvanların, 2-3 aya bir tıraş, ayda bir ise banyo yapması gerekiyor.
‘KAYSERİ’DE KÖPEKLER TIRAŞA ALIŞIK OLMADIĞI İÇİN GENELDE TÜYLERİ ÇOK DOLAŞMIŞ OLUYOR’
Verdikleri hizmet hakkında bilgiler veren Karabacak, “Burada anestezisiz kedi ve köpek tıraşı yapıyoruz. Aynı zamanda banyo hizmeti veriyoruz. Tırnak kesimi, kulak içi, göz temizliği yapıyoruz. Çoğu kişi köpek tıraşı için farklı şehirlere gidiyorlar. Kayseri’de köpekler tıraşa alışık olmadığı için genelde tüyleri çok dolaşmış oluyor. Tıraş yaptıktan sonra ise 2-3 ay gibi bir sürede eski formuna dönüyor. Banyo için de ayda bir getirilebilir” ifadelerini kullandı.
‘EVCİL HAYVAN KUAFÖRÜ DENDİĞİ ZAMAN İNSANLAR ŞAŞIRIYOR’
Vatandaşlardan gördüğü tepkiye değinen ve fiyat durumlarından bahseden Karabacak, “Evcil hayvan kuaförü dendiği zaman insanlar şaşırıyor. Köpekler sahiplerinin yanında şımarıyorlar onlara kendilerini taratmıyor, banyo yaptırmıyorlar. Bu şekilde olduğu için ben de bize getirmelerini söylüyorum çünkü bize kendilerini taratıyorlar. Köpek tıraşını, banyo dahil bir şekilde 200 liraya yapıyoruz. İşlemlerimiz 2 buçuk saat sürüyor. Kliniklerden farkımız anestezi yapmamamız ve sıfır tıraş yapmamamız oluyor. Kedi tıraşını ise 150 liraya yapıyoruz. İsteyen olursa sıfır makine ile tıraş yapıyorum veya sıfırdan daha uzun yapıyorum. Hayvan sahiplerine söylüyorum, uzun tüylü köpekleri lütfen tarasınlar. Hiç taramıyorlar ve tüyleri çok karışık oluyor. Güzel olmasını, tüylerinden dolayı sevip bakımlı olsun istiyorlar ama taramadıkları için mecburen kısa yapmak zorunda kalıyoruz” diye konuştu.