Fedakâr Öğretmen Okul Deposunu Sınıf Yaptı

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri’nin İncesu İlçesinde öğretmenlik yapan Harun Dağlı okulda depo olarak kullanılan alanı kendi imkanlarıyla düzenleme yaparak sınıf yaptı.

Harun Dağlı tayini 2013 yılında Kayseri’nin İncesu İlçesinde bulunan Üçkuyu İlkolulu’na çıktı. Buradan önce ise 2009 yılında KPPS’yi kazanarak Van’da göreve başlamıştı. İncesu’da bulunan Üçkuyu İlkokulu’nda Müdür Yetkili Öğretmenlik yapan Harun Dağlı okula geldiği günden beri çalışmaya devam ediyor. Dağlı son olarakta okul için kendi imkanları ile depo olarak kullanılan alana düzenleme yaparak sınıf yaptı.

35 yaşındaki öğretmen Harun Dağlı tadilat yapılan deponun sınıfa dönüştürülmesinde birçok kişinin katkısının olduğunu ifade etti. Dağlı, “Üçkuyu İlkokulunda 2016 yılında müdür yetkili öğretmen görevini devraldıktan sonra ilk iş olarak önceki yıllarda anasınıfı olarak kullanılan ancak daha yıllarca sonra depo, odunluk ve kömürlük olarak kullanılan bölümü tekrar anasınıfı olarak açmaya karar verdim. Bunun için yeterli öğrenci sayısını tespit etmek amacıyla o alan taraması ve ev ziyaretleri yaptım. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan yazışmalar sonucunda anasınıfı açılmasına karar verildi. Bunun üzerine hemen yaz tatilinde Temmuz ayında  deponun boşaltılıp temizlik ve tadilat işlemlerini yaptık. Tüm giderleri bazı hayırseverler, kardeş okullar ve kendi katkılarımız ile oluşturduğumuz maddi kaynak ile karşıladık. Köy yerinde olmanın dezavantajları nedeniyle işçilik konusunda yaşadığımız sıkıntıları kendimiz boya, badana, fayans işleri yaparak giderdik. Yaklaşık 2 ay süren bu çalışmaları Eylül ayında okulların açılmasına yetiştirdik” diye konuştu.

“ÖĞRENCİLER SINIFI HEYECAN VE SEVİNÇLE KARŞILADI”

Sınıfın kullanılabilir hale geldikten sonra öğrenci ve velilerin bu durumu heyecan ve sevinçle karşıladığını belirten Dağlı “Birleştirilmiş sınıf uygulaması olan okulumuzda zaten dezavantajlı konumunda olan öğrencilerimizin okul öncesi eğitimi almadan ilkokula başlamaları akademik başarı açısından istenmeyen seviyelerde olmamıza neden oluyordu. Bu anasınıfını açarak öğrencilerimiz ilkokula daha bir hazır ve dolu olarak gelmeye ve okula uyum sorununu çözerek başladılar. Köy halkı ve öğrenci velileri bu gelişmeyi büyük bir heyecan ve sevinçle karşıladı” ifadelerini kullandı.

 

Okulda görev yaptığı 8 yıl boyunca her dönem bir çalışma yapıp bir eksiğini giderdiğini belirten Dağlı yaptığı çalışmalar sonucunda mutlu olan öğrencileri gördüğü zaman kendisinin de mutlu olduğunu ifade etti.