FETÖ itirafçısı avukata 1.5 yıl hapis

KAYSERİ’de, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuksuz yargılanan avukat C.T. (32), ‘etkin pişmanlık’ hükümlerinden yararlanarak, 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılarak, hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verildi.
Kayseri 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan tutuksuz yargılanan avukat C.T., mahkeme salonunda hazır bulundu. Etkin pişmanlık kapsamında bildiklerini ilk duruşmada anlatan sanık C.T., “Dini duygularla söz konusu yapı içinde öğrencilik yıllarımda yer aldım. Dediklerini yapmazsam ‘şefkat tokadı’ yiyeceğimi söylediler. Dini duygularımı kullandılar. Ev ağabeyliği yaptım. Bana, peygamber ya da sahabelerin isimlerinden bir kod adı vereceklerini söyleyerek, ‘İbrahim’ kod adını verdiler. Başkasının hattını da kullanmamı istediler. Herkesin bir kod adı vardı” ifadelerine yer vermişti.
‘ÇALIŞMA EVLERİNDE HAKİM VE SAVCILIK SINAVLARINA HAZIRLANDIM’
Örgütün ‘Çalışma evi’ adı verilen evlerinde Hakim ve Savcılık sınavlarına da hazırlandığını da anlatan sanık C.T., “Mülakat esnasında bilemediğim bir soru olursa, ‘anımsayamadım’ dememi, kırmızı kravat takmamı istediler. Mülakatlar da elenince bir daha ‘çalışma evlerinde’ kalmadım. Avukatlık mesleğime geri döndüm. Bu yapının böyle bir hainlik içerisinde olacağını bilemedim. Mesleğimi ve cübbemi çok özledim. Beraatimi istiyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bildiklerimi her zaman anlatmaya hazırım” diye konuşmuştu.

Son sözü sorulan sanık C.T., önceki duruşmalarda verdiği ifadeleri tekrar ederek, beraatini istedi.Mahkeme heyeti, sanık avukat C.T.’yi, ‘Silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezasına çarptırarak, hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verdi.