Ekonomi

Fiyatlar Arttı, Pazarlar Boş Kaldı

 

KAYSERİ,(BGC)-Türkiye’de her sektörü etkileyen koronavirüsü pazarcıları da etkiledi. Alışveriş yapmakta zorlanan vatandaşlar nedeniyle pazarlar boş kaldı. Pazar esnafları sosyal mesafelerin korunmasına rağmen kimse gelmediği için zor anlar yaşadı. Pazarcı esnaflarına göre pazara gelen vatandaşlar ihtiyaçlarını yeterince karşılayamıyor.

Meyve Sebze Fiyatları Düşüşe Geçti

Pazara alışveriş yapmak için gelen bir vatandaş her hafta düzenli olarak geldiğini belirterek geçen haftalara göre bu hafta meyve sebzenin düştüğünü ifade etti.

Suriyeliler Çok Rahat Alışveriş Yapıyor

Pazar fiyatlarını üçe böldüğünü belirten bir vatandaş, ” Toplayarak alanlar, en sonu bekleyenler ve seçip alanlar. Pazar fiyatları bir emekli için çok pahalı. Asgari ücret alanların gücü yetmiyor. Pazarın kalabalık olduğuna bakmayın. Suriyeli vatandaşlar çok rahat alışveriş yapabiliyor ama asgari ücretle ve emekli maaşıyla geçinenler alamıyorlar. Durumu olmayan vatandaşlar ucuz ve kötü malları almak için akşamı bekliyorlar” diyerek pazarda ihtiyaçların karşılanmadığını ifade etti.

Fiyatlar Arttı

Fiyatların yükselmesinin nedeninin mevsim geçişi olduğunu belirten pazarcı Yakup Bozot, ” Talep karşılanmadığı için önceki haftalar 7-8 lira olan biber bu hafta 15 lira oldu. Geçen hafta yaklaşık 3 lira olan domates ise bu hafta 5-6 lira oldu ” diyerek işlerinden memnun olmadığını ifade etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu