Haber

Gazeteciler Cemiyetinden 15 Temmuz Sergisi

KAYSERİ Gazeteciler Cemiyeti (KGC) tarafından ‘Kayseri Basını Demokrasiden Yana, Darbeye Karşı’ adlı gazete kupürlerinin yer aldığı sergi açıldı.

Büyükşehir Belediyesi girişinde açılan sergide, yerelde baskı yapan gazetelerin 15 Temmuz sonrası gazetelerinin birinci sayfalarında yer alan kupürler ile çekilen fotoğraflar yer aldı. Serginin açılışına Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe belediye başkanları, oda başkanları ve basın mensupları katıldı. Açılış töreninde konuşan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, gurur verici bir manzarayla karşılaştıklarını ifade ederek, “Ağzınızın tadının bozulmamasını temenni ediyoruz. Biz de Basın İlan Kurumu olarak uğursuz darbe günlerinde gazetelerimizin bütün nüshalarını toplayamadık ama manşetlerini kitap halinde topladık. Milletimizin kaderinin belirlendiği bu gibi durumlarda her şeyi bir tarafa bırakarak bir araya gelebilmektir. Gerçekten gurur verici bir manzara ile karşı karşıyayız” dedi.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya da, Anadolu basının her zaman devletinin ve milletinin yanında olduğuna belirterek, “Anadolu basını topyekun milli mücadelede de milletinin yanında olmuştur. Kayseri önemli merkezlerden biridir. 15 Temmuz darbe girişimi şüphesiz ki bin yıllık tarihimizin en alçak saldırılarından biridir. Kayseri basını da Anadolu basını gibi o gün darbenin karşısında yer almıştır. Siyasi görüşler farklıda olsa değerlerinin ve milletinin yanında olmuşlardır. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 27 gün Cumhuriyet Meydanında nöbet tutulmuş ve televizyonlarımızdan canlı olarak yayınlanmıştır” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu