EkonomiGüncel

Gelin Arabası Süsletmek Cep Yakıyor

KAYSERİ, (BGC) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantısı sonrası düğünler için gelen kısıtlamanın kademi olarak kaldırıldığını açıkladı. Düğünlerde önemli bir yere sahip olan gelin arabası süslemelerinin ve düğün çiçeklerinin fiyatları oldukça arttı. Çiçekçiler ise fiyat artışının üretimden kaynaklı olduğunu belirtti.

Fiyatların üretimden kaynaklı sıkıntısını yaşadığını belirten 20 yıldır çiçekçilik yapan 35 yaşındaki çiçekçi Ekrem Sarı“Düğünlerin olmaması dolayısıyla çiçek satışları sakin geçti. Haziranın 1’i itibari ile düğünlerin başlaması bize bir nebzede olsa yansıdı. Bunun için mutluyuz. Fiyatların üretimden kaynaklı sıkıntısını yaşıyoruz. Önceden 1 TL’ye aldığım ürünü şu an 3 TL’ye alıyorum. Buda haliyle fiyatlara yansıyor. Müşterimiz bu durumdan biraz rahatsız ama bu artış sadece bizin sektörümüzde değil bütün sektörlerde oldu. Biz yinede müşterilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“Çiçeğin Açamayacağı Kapı Yoktur”

Halkımız çiçek alamaya çekiniyor diyen çiçekçi Ekrem Sarı “Düğünlerde araba süsleme işi önceden olmazsa olmazdı. Şu anda basit bir şeyle geçiştirmeye çalışıyorlar. Yine yapacak olan konvoy yapıyor ama yasaklanmış olması bizim için sıkıntılı bir durum. Açılışların başladığı, düğünlerin olduğu bir dönemde iş yapıyorduk. Biz 2 senedir öyle bir dönem yaşamıyoruz. Üretimden kaynaklı fiyatların artmış olması bize daha fazla sıkıntı yaşatıyor. Gelin arabası süsletecek çiftlerin maliyetleri 150 TL’den başlar. Çiftlerin isteklerine görede değişkenlik gösterir. Halkımız çiçek almaya çekiniyor. Aldıkları çiçekleri bile poşete koymayı tercih ediyorlar. Bunları aşarsak iyi olur. Çiçeğin açamayacağı kapı yoktur” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu