Germir’de Av. Mehmet Altun Anaokulu ve İlkokulu’nun Temeli Atıldı

KAYSERİ, (BGC) – Melikgazi Belediyesi ile hayırsever Av. Mehmet Altun işbirliği ile yapılacak Av. Mehmet Altun Anaokulu ve İlkokulu’nun temeli atıldı.
Temel atma programına Yerel Yönetimlerden Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri katıldı.

En önemli yatırımın eğitime yapılanın olduğunu belirten Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, temeli atılan anaokul ve ilkokulun konumu itibariyle büyük bir ihtiyacı karşılayacağını söyledi. Palancıoğlu, “Bugün Mehmet Abi ile hem ilkokul hem anaokulu yapıyoruz. Konumu itibariyle büyük bir ihtiyacı karşılamış olacak. Belediye olarak cami, okul, sağlık ocağı gibi hizmetleri gideriyoruz. Her hafta bir açılış veya temel atıyoruz. Şu anda 14’ün üzerinde okulun temelini attık ya da açılışını yaptık. Türkiye’de Kayseri modeli olarak bilinen modeli biz de devam ettirmeye çalışıyoruz.” dedi.

Hayırsever Av. Mehmet Altun da, “Bize bu hayır yolunu açan Mehmet Özhaseki’ye çok teşekkür ederim. 30’a yakın okulun temelini bu ülkeye atacağız inşallah. Çok mutlu ve gururluyum. Bu güzel okulumuzun Germir’e hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de Kayseri’de hizmette bir yarış olduğunu söyleyerek, “Kayseri’nin hayırseverliği damarlarına işlemiş kanında vardır. Hayırseverimiz Mehmet Abi’ye Allah uzun ömürler versin. Tüm belediyelerimiz hizmetten hizmete koşuyor. Çok şükür. Bu kapsamda okulumuzun Germir’e ve Kayserimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın “Bugün temelini atacağımız okul ve diğer okullarla tekli eğitime geçmeyen okul kalmayacak. İlimizde 74 tane okulun yapımı devam ediyor. Eğitim kalitesinin yükseltilmesi için de çalışmalarımız sürüyor.” diye konuştu.