Gezici Radar

Gezici Radar Köprübaşı’nda

Gezici Radar yine yollara düştü. Bu haftaki durağımız Tomarza ilçesine bağlı Köprübaşı köyü. Kayseri il merkezine 76 kilometre, Tomarza ilçesine 20 kilometre uzaklıkta olan Köprübaşı; yemyeşil doğasıyla gelen misafirleri kendine hayran bırakıyor. Gezici Radar gezmeye gezdirmeye bilmediğimiz güzellikleri gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor.
Köprübaşı Oğuzların Avşar boyundan gelen 300 yıl önce kurulduğu tahmin edilen, köken olarak Türklerin 1071 yılında Malazgirt Savaşından sonra Anadolu kapısının Türklere açılmasıyla 24 Oğuz boylarından Bozok kolu Yıldızhan’ın oğlu Avşar boyundandır. Yeşil doğası ve misafirperverlikleri ile gelen ziyaretçiler buradan memnun ayrılıyor.
Bu haftaki durağımız Köprübaşı’nda belki yanından geçerken kaçırdığımız o muhteşem güzel köyümüzün misafiri olduk. Kahvemizi içtik, büyüklerimizin ellerinden öperek hayır duasını aldık, birlikte ekmek yaptık. Keyifli bir zamanın su gibi akıp geçtiği Köprübaşı ilçesi Kayseri’de mutlaka görülmesi gerekenler listemizde yerini alıyor.
Bu keyifli yolculuğumuzda bize eşlik eden tüm takipçilerimize iyi seyirler dileriz…

İlgili Haberler

Başa dön tuşu