Siyaset

Grup Başkanvekilliği Kayserili Tecrübeli İsme Emanet

 

7. Olağan Kongresini gerçekleştiren AK Parti’de MYK listeleri belli oldu. AK Parti içinde önemli görevlerde bulunan Mustafa Elitaş grup başkanvekilliği görevine getirilerek Meclis yönetiminde güçlendirmeye gidildi.
Ankara’da 7. Olağan Kongresinin gerçekleştiren Adalet ve Kalkınma Partisi tek liste olarak seçime giren Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan güven tazeledi. Merkez Yürütme Kurulu (MYK) listeleri güncellenerek tecrübeli ve yeni isimlere yer verildi. Daha önce 64. Hükümet Ekonomi Bakanlığı ve 3 dönem AK Parti Grup Başkanvekilliği yapan tecrübeli siyasetçi Mustafa Elitaş yeniden grup başkanvekilliği görevine getirildi.
MUSTAFA ELİTAŞ KİMDİR?
5 Şubat 1957 yılında Kayseri’de dünyaya gelen siyasetçi Mustafa Elitaş, AK Parti Kayseri Milletvekili olarak görevini sürdürmektedir.
Mustafa Elitaş 5 Şubat 1957 tarihinde Kayseri’de doğmuştur. Babasının adı Mustafa, annesinin adı ise Nuriye’dir. İlk, Orta ve Lise Öğrenimini Kayseri’de tamamladıktan sonra, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünden mezun oldu. Bir firmada Öğrencilik dönemindeyken 2 yıl muhasebe ve pazarlama biriminde çalıştı. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Üyeliği, Kayseri Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Mülkiyeliler Birliği Kayseri Şubesi Kurucu Üyeliği yaptı
1994 yılında Anavatan Partisi’nden Belediye Başkanlığı için aday oldu. Türkiye İhracatlar Meclisi’nde, Elif TV yönetim kurulunda, Sanayiciler Derneği, Mülkiyeler Birliği, Huzur Evi Derneği, Sanayi Odası, KAYSİAD gibi pek çok dernek ve kuruluşun yönetim üyeliklerinde bulundu. TBMM XXII., XXIII., XXIV. ve XXVI. Dönem Kayseri milletvekilidir. 24 Kasım 2015 – 26 Mayıs 2016 Tarihleri arasında 64. Türkiye Hükûmetinde Ekonomi Bakanlığı yapmıştır.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu