Güncel

Güzelyazı Mahalle Halkı Sağlık Ocağı İstiyor!

Sarıoğlan’ın 2 Bin bin nüfuslu Güzelyazı Mahallesi sakinleri, mahallelerine sağlık merkezi kurulmasını istiyor.

İlçenin en kalabalık nüfusuna sahip olan ve 2 binden fazla kişinin yaşadığı Güzelyazı Mahallesinde bir tane dahi sağlık ocağı mevcut değil. Mahalle sakinleri aile hekiminde tedavi olmak için farklı semte gitmek zorunda kalıyor. Güzelyazı Mahallesindeki Hazineye ait bir çok arazi bulunmaktadır.Güzelyazı Mahallesi sakinleri %80 i dar gelirli vatandaşlardan oluşmaktadır çok sayıda kişilerin Kalp,Şeker,Tansiyon Koah hastası, ve Engelli yaşadağı bilinmektedir. Mahallede vatandaşların yakın zamanda buralara TOKİ ve diğer YAPSAT evleri gelecek nüfusumuz bir anda 2 ‘ye katlanacak burada Sayın Valimizden Kaymakam Beyden,Belediye Başkanından yada Memleketimizden bir hayır sever tarafından sağlık ocağının yapılmasını istiyoruz.
Güzelyazı Mahalle sakinleri Daha önceki yıllarda özel minübüs işletmeleri mahalle aralarında dolanıyordu ozamanlar bizlerde rahatlıkla gidip geliyorduk şimdi BüyükŞehir’e bağlandığımız için minübüsler buradan geçmez oldu bizler yaşlı ve hasta insanlarız en fazla 500 m gitmeden yoruluyoruz Sarıoğlan Hastanesi bize yaklaşık 5 Km uzaklıkta sıcakta ve soğukta gitmemiz bizlere çok büyük sorun bu nedenle yetkililerimizden ve hayırseverlerimizden yardım talep ediyoruz
Biz mahalle olarak daha önceden bu sıkıntımızı Mahalle muhtarımız Salih Gözüküçük’e ilettik o da sağolsun yetkililere iletti inşallah yakın zamanda sesimizi duyan yetkiler sağlık ocağımızı yaparlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu