Sağlık

Hedef, Tüberkülozun Sıfırlanması

KAYSERİ, (BGC) – Kayseri’de yürütülen tüberküloz kontrol hizmetleri ve 2021 yılında yapılan çalışmalar, online olarak gerçekleştirilen toplantıda görüşüldü. Tüberkülozun sıfırlanması için çalışılacağı belirtildi.

Halk Sağlı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Sadi Tacettinoğlu başkanlığında yapılan ‘verem kontrol kurulu ve aktif tüberkuloz sürveyans’ toplantısında, kamu kurumları ve özel hastanelerin kurul temsilcileri hazır bulundular.

Toplantı hakkında bilgi veren Başkan Yardımcısı Tacettinoğlu; yapılacak çalışmalarla tüberkulozun sıfırlanmasını amaçladıklarını söyledi. Tacettinoğlu, “Katılımcılarımızın tecrübe ve önerilerinden faydalanarak 2022 yılını, tüberküloz hastalarının takibi ve tedavisinde daha etkili bir yıl olarak geçirmeyi hedefliyoruz. Amacımız tüberküloz hasta sayısını ve buna bağlı kayıplarımızı sıfıra indirmek. Tüberkülozsuz bir dünya dileğiyle, verimli bir toplantı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Toplantıda, Kayseri’deki tüberküloz verilerini sunum eşliğinde katılımcılara aktaran İl Verem Kontrol Kurulu Koordinatörü Aliye Bozdağ da, “Tüberküloz Bildirimi, Tüberküloz Hastalığı, Tüberküloz Hastalığının Dünyada ve Türkiye’deki Durumu, 2021 yılı Verem Savaş Dispanser Çalışmaları, 2021 yılı Tüberküloz Hastalığı İlimiz İstatistikleri” hakkında katılımcıları bilgilendirildi.

Toplantı, katkı ve önerilerinin alınmasının ardından sona erdi.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu