Belediye Haberleri

Hızlı tren ihalesi sonuçlandı

KAYSERİ, (BGC) – Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri-Yerköy hızlı tren yapım ihalesinin sonuçlandığını belirtti.

Kayseri Şoförler ve Otomobilciler Odası 39. Olağan Genel Kurulu’na katılan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri-Yerköy hızlı tren yapım ihalesinin sonuçlandığını söyledi. Gerçekleşen Genel Kurulu’na Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşları ile esnaf temsilcileri ve üyeleri katıldı.

‘HIZLI TRENİMİZİN İHALESİ YAPILDI’
Hızlı tren ihalesinin yapıldığını duyuran Büyükkılıç, “Şehrimizde çok güzel gelişmeler oluyor. Hızlı trenimizin ihalesi yapıldı, ilgili konsorsiyum açıklandı. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Ulaştırma Bakanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Kayseri-Yerköy hızlı tren yapım ihalesini Doğuş-Çelikler ve Özkar konsorsiyumunun kazandığı açıklanmıştı.
Kavşak düzenlemelerden, alternatif yollara, akıllı şehircilik projeleriyle bu şehrin daha yaşanılabilir olması için büyük gayret gösterdiklerini ifade etti.
Kayseri Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Ateş de Başkan Büyükkılıç’a özellikle pandemi dönemi başta olmak üzere her zaman yanında yer aldığı için teşekkürlerini iletti.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu