Asayiş

Hollanda-Kayseri Arasındaki Mali Suç Örgütü Çökertildi

 

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri’de Hollanda vatandaşı 371 kişiyi 7 milyon euro dolandıran mali suç örgütü çökertildi. 7 kişi gözaltına alındı.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü ve Hollanda Mali Polisinin yaklaşık 6 aydır devam eden çalışmaları sonucunda 371 Hollanda vatandaşını dolandıran mali suç örgütüne 26 Mayıs Çarşamba günü operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda 3 kişi yakalandı. Yakalanan 3 kişi bugün savcılığa sevk edildi. Yakalanan şahısların adreslerinde yapılan incelemelerde çok sayıda dijital doküman ele geçirildi. Dokümanlarda yapılan incelemelerin ardından suça iştirak ettikleri tespit edilen 4 kişi daha gözaltına alındı. İfadeleri alınan 4 kişi daha sonra serbest bırakıldı.

Bahsi geçen faillerin Hollanda’da tarım ve hayvancılık ile uğraşan 371 vergi mükellefini arayarak onlara kendilerini vergi dairesi çalışanı olarak tanıttığı; vergi borçlarını ödemediklerini, konunun icra memurluğuna intikal ettiğini, cezai işlem uygulanmaması için borçlarının hemen ödenmesi gerektiğini söyleyip, banka hesaplarına ödeme yaptırdıkları öğrenildi.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu