Güncel

İhtiyaç Sahiplerine Kart Kolaylığı

KAYSERİ, (BGC) – Kocasinan Belediyesi’nin ‘Kocasinan Gönüllü Projesi’ kapsamında ihtiyaç sahibi aileler, Sosyal Market’ten kartlı alışveriş yapabiliyor. ‘Dost Eli’ isimli kart sahibi kişiler, yüklenen ücret kadar dilediği kıyafeti ücret ödemeden alıyor.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Sosyal Marketten alışveriş yapanlar, sosyal durumlarına, nüfus sayılarına ve gereksinimlerine göre belirleniyor.Ardında aileye ‘Dost Eli’ isimli kart veriliyor. Kart sahipleri, kartta yüklü miktardaki para puan limiti kadar ürün alabiliyorlar.
Zümrüt Mahallesi’ndeki Sosyal Market’e yeni gelen kışlık kıyafetlerin ailelere dağıtımının devam ettiğini belirten Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Gönüllüsü Projesine destek veren tüm hayırseverlere teşekkür etti. Kış mevsiminin başlamasıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlar destek olduklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Gönüllüsü Projesi ile bölgemizdeki ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalışıyoruz. ‘İnsan odaklı hizmet’ anlayışı ile ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmaya devam ediyoruz. Sosyal belediyecilik adına gencinden yaşlısına her yaş gruptan herkese ulaşabilme, onların dertleriyle dertlene bilme ve eksiklerini giderebilmek için yoğun gayret sarf ediyoruz. Bütün ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmek ve onların yanında olmak için gayretlerimizi artırarak devam ettiriyoruz. Yeni ürünlerle birlikte gençlerimizin ve çocuklarımızın yüzünü güldürmeye ve onların mutluluklarına ortak olmak için çalışıyoruz. Bütün amacımız; şehrimizde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın gönüllerine dokunacak hizmetler üretebilmektir. İnşallah sağlıklı sıhhatli günlerde yüzleri gülerek kullanılsın” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu