Korona Virüs

İl Hıfzıssıhha, Tedbirlere Yönelik Yeni Kararları Açıkladı

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri İl Hıfzıssıhha Kurulu, sinema salonları ve LGS’ye girecek öğrencilere yönelik yeni kararlar aldı.

SİNEMA SALONLARI

Vali Günaydın başkanlığında toplanan kurulun dünkü toplantısında, Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ve sektör temsilcileriyle yapılan görüşmeler sonucunda Kayseri’de sinema salonlarının faaliyetlerine 1 Temmuz 2021 Perşembe gününe kadar ara verildi. İçişleri Bakanlığının 1 Haziran 2021 Salı günü yayımladığı genelge ile sinema salonlarının Pazar günü hariç 07.00-21.00 arasında, %50 kapasite kullanımı ve 1 dolu 1 boş koltuk uygulaması çerçevesinde açılmasına karar verilmişti.

LGS

6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak olan Liseye Giriş Sınavı 09.30-12.50 saatleri arasında iki oturum olarak yapılacak.

İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karara göre, sınava girecek öğrencilerin acil iş ve işlemlerinin görülebilmesi amacıyla nüfus müdürlükleri 5 Haziran 2021 Cumartesi günü 10.00 – 16.00 saatleri arasında; 6 Haziran 2021 Pazar günü ise 07.00-10.00 saatleri arasında açık bulundurulacak. Şehir içi ulaşım seferleri sınav günü artırılarak sınava girecek öğrencilerin ve refakatçilerinin sınav yerine ulaşımı kolaylaştırılacak. Sınav saatleri boyunca yetkililer sokaklarda korna çalma ve gürültüye karşı gerekli önlemleri alacak.

MUHTAR SEÇİMLERİ

Yüksek Seçim Kurulunun 1 Haziran 2021 tarihli yazısına göre, Türkiye çapında 764 köy ve mahallede 6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak muhtar ve ihtiyar heyeti seçimlerinde sandık görevlileri ile köy ve mahallelerdeki seçmenler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar göre; seçimlerde görev alacak kişilerin seçim kurullarınca düzenlenmiş görev belgelerini ibraz etmeleri, oy kullanacak seçmenlerin ise seçmen kağıtlarını ibraz etmeleri, ikamet ile oy verme yeri arasındaki güzergah ve zaman dilimi ile sınırlı olmak şartıyla seçimlerde görev alacak kişiler ile bu yerlerdeki seçmenlerin 6 Haziran 2021 Pazar günü sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmalarına karar verildi.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu