Sağlık

İL Sağlık Müdürlüğü, Kayseri Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde MHRS ile hasta kabulünün geçici süre ile durdurulduğunu açıkladı.

İL Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı’nın aldığı koronavirüs tedbirleri doğrultusunda Kayseri Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde MHRS ile hasta kabulünün geçici süre ile durdurulduğunu açıkladı.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, koronavirüs tedbirleri kapsamında bir dizi yeni önlemler alındığı belirtildi. Yapılan açıklamada Kayseri Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde MHRS ile hasta kabulünün geçici süre ile durdurulduğu belirtilerek, “Vatandaşlarımızın acil olmayan durumlarda hastanemize başvurmaması gerekmektedir. Diş tedavilerinin çapraz enfeksiyon riski ve enfeksiyon yayılmasını hızlandırma tehlikesinin olduğu unutulmamalıdır. Olası koronavirüs vakalarında yapılacak diş tedavilerinin, kana virüs karışmasına neden olma ihtimalinin yüksek olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır. Gerekli hassasiyeti göstermenizi rica ederiz” ifadeleri kullanıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu