İl Sağlık Müdürü Pandemi Hakkında Aile Hekimleri ile Online Toplantı Yaptı

KAYSERİ,(BGC)-Aile hekimleri tarafından yürütülen pandemi çalışmalarını değerlendirmek üzere Aile Hekimleri ile interaktif bir online toplantı gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli başkanlığında gerçekleşen toplantıya, İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri, İlçe Sağlık Müdürleri ve tüm aile sağlığı merkezlerinin sorumlu hekimleri katılım sağladı.

Toplantıda; aşılama çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Benli; “Pandemi ile mücadele sürecinin başarıya ulaşması için en önemli husus aşılama. Aşılamada ise en kilit rol Aile Sağlığı Merkezi çalışanlarımıza ve Aile Hekimlerimize düşmekte. Aile Hekimlerimizin destekleri bizim için önemli. Salgının başından bu yana büyük gayret ve fedakarlıkla çalışan tüm Aile Sağlığı Merkezi çalışanlarımıza, Aile Hekimlerimiz nezdinde teşekkür ediyorum.

Salgınla mücadelede başarılı olmanın yolu sahadan, aile hekimlerimizden geçiyor. Bu salgın toplum sağlığını ilgilendiren bir konu ve bu konuya mümkün olduğunca 1. basamak sağlık hizmetleri ve koruyucu hekimlik gözünden bakarak çözmeye çalışmamız gerekiyor. Bu zamana kadar pandemide bazı sıkıntılar yaşansa bile tüm sağlık çalışanları olarak iş birliği içerisinde bu sorunların üstesinden gelmeyi başardık. Yaptığımız bu toplantılar aracılığı ile saha koordinasyonunu sağlamaya devam ederek pandemiyle mücadelemizi en etkili şekilde sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Pandemi süreci ve Kayseri’deki aşılama çalışmaları hakkında Aile Hekimleri ile bilgi paylaşımında bulunulan toplantı; karşılıklı görüş alışverişi ve istişarelerle sona erdi.