Belediye Haberleri

İmar Planı Tartışması Devam Ediyor

 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel; “sosyal alanlar azaltılıyor, konut alanları arttırılıyor” dedi.

Kayseri’de yapılan imar alanların da sosyal alanların kısıtlanması ile ilgili itirazlarını yenileyen ve Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi’nde söz alan İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel imar alanlarında konut çokluğundan ziyade sosyal alanların yeterli olmamasını belirtti.

Konuyla ilgili Kayserim.net’e açıklamalarda bulunan Yücel, “Kayseri’mizde yapılan bütün imar planlarında yeni imarlaşan yerlerde bizler hemşerilerimiz adına şuna dikkat ediyoruz; cami alanları, park alanları, okul alanları ve sosyal donatılar dediğimiz diğer engellilerimizden yaşlılarımıza kadar kullanacağa alanlarda bu konulara dikkat edilmesi gerekir. Belediyelerin geniş alanlara konut yapalım, para kazanalım ve ihtiyaçları karşılayalım konusunun dışında hareket ediyoruz. Para bir şekilde giderilebilir fakat sosyal alan sıkıntıları örneğin bir mahalleden diğer mahalleye okul nakli gibi sıkıntılar doğurabilir. Mithatpaşa mahallesinde bulunan alan ile ilgili konuştuk bugün.  Gördük ki okul alanının içine park kaydırılıyor, park alanının içine camii kaydırılıyor ama konut alanlarına dokunulmuyor. Belki’de yükseliş var. O bölgede oturacak vatandaşlarımızın biz yıllar sonra yaşam alanlarını dikkate alıyoruz. Burada oy çokluğu ile kabul edilmiş olabilir fakat biz konu bu şekilde devam ederse kararını da aldı konuyu yargıya taşıyacağız. Oy çokluğu ile kabul edildi yapıldı, yapılmasın. Vatandaşlarımız için yeşil alanları dikkate alacağız” ifadelerini kullandı.

 

İlgili Haberler

Başa dön tuşu