İYİ Partili Erhan Özhan’dan ‘Ortak Akıl’ Çağrısı

KAYSERİ, (BGC) – İYİ Parti Bünyan İlçe Başkanı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Erhan Özhan, sorunların ortak akılla çözülmesi gerektiğini söyledi. Özellikle esnaf ve vatandaşların ekonomik sıkıntı içinde olduğunu vurgulayan Özhan, “A partisi B partisi demeden bir masa etrafında toplanıp sorunlara ortak çözüm üretmenin zamanı geldi, geçiyor” dedi.

İYİ Parti Bünyan İlçe Başkanı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Erhan Özhan, esnaf ziyaretleri sırasında karşılaştığı sorunları dile getirdi. Dar gelirli vatandaşın kiloyla meyve sebze alamadığını iddia eden Özhan, kasaptan kiloyla et almak yerine gramla et alabildiğini öne sürdü.

‘ESNAF ISINMAK İÇİN DÜKKÂNINDAKİ SOBAYI YAKAMIYOR’

Esnaf ziyaretlerini sürdürdüklerini aktaran Özhan, “Bünyan’da esnaflarımızı gezerken, bir esnafımız şu ifadeleri kullandı; ‘Ben dükkânımdaki ısınmak için sobayı yakarken dahi artık 40 defa düşünmeye başladım. Çünkü sobaya koyduğum kömürün maliyetini karşılayabilecek kadar dahi gün içerisinde kar edemiyorum’ dedi. Bir başka esnafımız ‘Artık toptancımızdan malzeme alamıyoruz, vadeli alabildiğimiz malzemeyi artık günlük değişen fiyatlardan dolayı toptancımız artık vadeli veremez duruma geldi.’ ifadelerini kullanıyor. Başka bir esnafımız yeminle söyledi ‘Bir haftadır bir paket dahi çay satamadım, büyük marketlerin zincir marketlerin altında eziliyoruz’ diyerek sitem ediyor. Esnafımız ‘Biz satarken kâr edemiyoruz, vatandaş da alırken gücü yetmez duruma geldi.” diyor” şeklinde konuştu.

‘ORTAK AKLI İŞLETELİM’

Bünyan’da iş sahası olmadığını ve yapılan devlet yatırımlarının da ilçe halkının ekonomisine doğrudan katkı sunmadığını vurgulayan İYİ Partili Özhan, çözüm için ortak aklın çalıştırılması gerektiğini söyledi. Özhan, “Bu konuda yerel yöneticileri, siyasileri, sivil toplum kuruluşları, odalar, STK’lar, dernekler, A partisi B partisi C partisi demeksizin bir masa etrafında toplanıp sorunlara ortak çözümler üretmesi gerekiyor. Bunun zamanı geldi, geçiyor. Bünyan’ımız özelinde söylüyoruz ama söylemlerimiz tüm ülkemizin bir yansımasıdır. Çözüm üretmenin yolu esnafımızı dinleyip ortak akılla çözümü birlikte bulmaktan geçiyor” diye konuştu.