Siyaset

İyi Partili Yücel: “Küçültülen Sağlık Ocaklarına Hayır Diyoruz”

KAYSERİ,(BGC)- Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Ekim Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı sonrasında konuşan İyi Partili Kazım Yücel, yapılan aile sağlığı merkezlerinin küçültüldüğünü ve bunun olumsuz bir durum olduğunu dile getirdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirdi. İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, yapılan Aile Sağlık Merkezleri hakkında açıklamalarda bulundu.
“SAĞLIK MERKEZİ DİYE TABİR EDİLEN YERLER TİCARETE DÖNÜŞTÜ”
Kayseri’nin birçok bölgesinde yapılan sağlık merkezleri ile ilgili konuşan Yücel,”Hem Kocasinan’da hem Melikgazi’de iki sağlık ocağı ile ilgili enteresan bir durum vardı. Daha önce germir bölgesinde planlanmış bir sağlık merkezi diye tabir edilen yeri gördüğümüzde çok küçük bir sağlık merkezine dönüştürüldüğünü gördük. Diğer sağlık merkezi diye tabir edilen yeride ticarete dönüştürüldüğü gördük. Bunun nedenini sorduğumuzda bize şahıs malı ticari alan olduğunu söylediler dolayısıyla şahsın dava açtığı açtığı dava sonucunda Sağlık Bakanlığı’nın bu parayı ödeyemediği görüldü yani faturayı vatandaşa kestiler. Bugün Germir’de sağlık ocağı olması gerekenden 5’de 1’e  düşürüldü. Gerekçe olarak da Beyazşehir bölgesinde şehir hastanesi gibi bir hastane açılması planlanıyor ve buna gerek kalmıyor ifadesini aldık. Gerçekten ben bölge halkı adına üzüldüm. Sağlık merkezleri dünyada sağlığın önemli olduğu bu günlerde böylesine küçültülerek hayata geçirilmesinin doğru olmadığını belirttik. Sağlık ocaklarına evet ama küçültülen sağlık ocaklarına hayır oyunu verdik. Bir de Kocasinan bölgesi Yenidoğan Mahallesi’nde Şeker’in arkasında bulunan yere daha önce sağlık merkezi olarak planlanmış fakat bunu da iptal etmişler bunu da biraz ilerde sanayi tesislerinin olduğu bölgeye yapmayı planlıyorlar. Sayın Ahmet Çolakbayrakdar her ne kadar orası sanayi bölgesi değil dese bile planlara baktığında görecektir ki o bölgede yerleşik sanayi oluşmuş. Sağlık merkezini bu bölgeye taşıyarak eski sağlık merkezini sosyal alana dönüştürüyorlar. Bunun sonrasını kamuoyuda tahmin ediyor. Bizim bu bölgede itirazımız bu gölgede 2620 metrekare olarak planlanmış sağlık ocağının 974 metreye düşürülmesine karşı çıktık eski haliyle korunmasını istedik. Sağlık ocaklarının hayata geçirilmesi gereken şu günlerde böyle böyle muamele edilmesi bizleri üzdü. Adalet Ve Kalkınma Partisinin içinde olduğumuz pandemi sürecinde sağlık ocaklarımızı küçülterek hayata geçirmesi bana partime çok doğru bir karar olarak gelmedi.” şeklinde konuştu

İlgili Haberler

Başa dön tuşu