Korona Virüs

Kalabalık Olarak Yufka Yapıp, Sarma Saran Kadınlarımız Var

 

KAYSERİ, (BGC) – KAYSERİ’nin Yahyalı ilçesinde Kaymakam Yunus Emre Altıner, Belediye Başkanı Esat Öztürk, ilçenin semt pazarında maske ve mesafe denetlemesi yaptı. Denetimde önceki açıklama yapan Başkan Esat Öztürk ” Hanımların zaman zaman yufka, mantı ve yaprak sarmak için bir araya geldiğini duyuyoruz. Bu noktada hanımlarımız dikkatli olsun”

Çok yüksek riskli kentler arasında yer alan Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde ilçe kaymakamı ve belediye başkanı semt pazarında maske ve mesafe denetimi yaptı. Denetim öncesi açıklama yapan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, ” İlçe protokolümüzle birlikte vatandaşlarımızı pandemi konusunda uyarmak için maske ve mesafe kontrolü yaptık. Hanımların zaman zaman yufka, mantı ve yaprak sarmak için bir araya geldiğini duyuyoruz. Bu noktada hanımlarımız dikkatli olsun ve kalabalık faaliyet içerisinde bulunmasınlar. İlçemizde vaka sayımız az. Kayseri’nin doğa harikası olan Yahyalı ilçemize sıfır vaka yakışır. ” dedi.
İlçe Kaymakamı Emre Altıner ise ” Genel olarak pazarda kurallara uyulduğunu gördük ama tabi virüs ne yazık ki ülkemizde ilçemizde hızla yayılıyor. Çok daha dikkatli olmamız gerekiyor. Ev oturmaları kesinlikle yapmamamız gerekiyor. Ramazan da iftar davetlerine bu sefer veremeyeceği. Bunlara dikkat etmezsek virüs hızla yayılıyor ve hastanelerde doluluk oranı sürekli artıyor” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu