Güncel

KASKİ’den Kışa Hazırlık

KAYSERİ,(BGC) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, kış tedbirleri kapsamında kanalizasyon ve yağmur suyu hatları ile ızgaralarda temizlik çalışması başlattı.

Özellikle yaklaşan kış mevsiminde alınması gereken önlemleri göz önünde bulunduran KASKİ Genel Müdürlüğü, olası su taşkınlarının önüne geçebilmek amacıyla kanalizasyon hatları ile yağmur suyu ızgaralarının temizliği yapıldı.

‘MAZGALLARA ÇÖP VEYA BENZERİ ŞEYLERİN ATILMAMASI GEREKİYOR’

KASKİ ekipleri, kış mevsiminde su baskınları ve taşkınların yaşanmaması için oluşabilecek yağışlar öncesinde önlemlerini artırdı.
Bu kapsamda, vatandaşların ihbarlarıyla kanal arızaları onarılıyor. Yağışlar sonrasında cadde ve sokaklardan akan suyun ise yağmur suyu kanallarına aktarılmasını sağlayan ızgaraların temizlik ve bakımları da sürekli olarak yapılıyor. Bu kapsamda mazgallar içerisinde biriken atıklar titizlikle temizlenirken, bu sayede yaşanabilecek su baskınlarının önüne geçilmesi hedefleniyor.
Diğer yandan KASKİ’den yapılan açıklamada, her hangi bir mağduriyet ile karşılaşılmaması için mazgallara çöp veya benzeri şeylerin atılmaması gerektiği vurgulandı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu