Güncel

KASKİ’den Kurban Bayramı Uyarısı

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğünden vatandailara Kurban Bayramı süresince kurban atıkları konusunda uyarı yapıldı.

KASKİ’nin yazılı açıklamasında vatandaşlara kurban atıklarının kanalizasyon ve yağmur suyuna atılmaması gerektiği konusunda uyarı yapıldı.

Açıklamada “Kurban Bayramı’nda kurban atıklarının söz konusu yerlere atılması ile hatlar tıkanıyor. Bununla birlikte de yağış durumunda tıkalı hatlardan kaynaklı ciddi su baskınları ile karşı karşıya kalınıyor. Lütfen ilerde herhangi bir sıkıntı ile karşı karşıya kalmamak için bu konuda gerekli hassasiyeti gösterelim. Kurban atıklarını, kurban kesim yerlerinde gösterilen uygun yerlere bırakalım. Vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir bayram geçirebilmeleri adına bayram boyunca teyakkuzda olacağız. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda içme suyu ve kanal arızalarına anında müdahale edeceğiz. Bu vesileyle vatandaşlarımızın ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu