Haber

Kayseri Eylülde 4 Bisiklet Yarışına Ev Sahipliği Yapacak

KAYSERİ, Eylül ayında 4 farklı uluslararası yol bisiklet yarışına ev sahipliği yapacak. 6 gün sürecek müsabakalara yaklaşık 20 ülkeden 150 sporcu katılacak.

Kış sporlarının yanı sıra bisiklet sporunda da Türkiye’nin önemli merkezlerinden biri haline gelen Kayseri, Eylül ayında dünyanın dört bir yanından sporcuların katılacağı organizasyonlara hazırlanıyor. Uluslararası Bisikletçiler Birliği UCI (Union Cycliste Internationale) ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes A.Ş, işbirliği ile 6 Eylül’de Grand Prix Velo Erciyes, 7-8 Eylül’de Tour Of Central Anatolia, 20 Eylül’de Grand Prix Erciyes ve 21-22 Eylül tarihinde Tour of Kayseri olmak üzere 4 farklı müsabaka gerçekleştirilecek. 2020’de Japonya’da yapılacak Tokyo Olimpiyat Oyunlarına puan veren son yarışlar olma özelliği taşıyan bu organizasyona İsviçre, Ukrayna, Slovakya, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Kosova, Bosna Hersek, Kazakistan, Azerbaycan, Kuveyt, Katar, Bahreyn Fas, Cezayir, Afrika’dan Eritre ve Türkiye olmak üzere yaklaşık 20 ülkeden 150 profesyonel sporcunun katılması bekleniyor. Usta pedalcılar uluslararası geçerliliği olan puanları ve kupayı almak için Kayseri’de yarış boyunca toplamda 858 kilometre pedal çevirecek.

Bisiklet müsabakalarına katılacak olan yabancı bisiklet takımları, Ağustos sonu itibarı ile profesyonel bisiklet sporcularının yüksek irtifa antrenman merkezi haline gelen Erciyes’te kampa girecek. 6 Eylül Cuma günü Grand Prix Velo Erciyes yarışı 1.2 puan kategorisinde koşulacak. Develi’den başlayacak olan tur, 144 kilometre uzunluğunda olup, Tomarza istikametinde devam edip, tekrar Develi’de son bulacak. Tour of Central Anatolia turu 2,2 uluslararası puan türünde yapılacak. 7 Eylül tarihinde Anadolu Harikalar Diyarı önünden başlayacak müsabakalar Bünyan istikametinden devam edecek. 133 kilometre uzunluğundaki parkur Kayseri Bilim Merkezi önünde son bulacak.

8 Eylül’de ise Kayseri Valiliği önünden start alacak müsabıklar 152 kilometre boyunca pedal çevirerek Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önündeki bitiş çizgisine ulaşmak için kıyasıya yarışacak. Müsabakalar 20 Eylül’de Grand Prix Erciyes, 21-22 Eylül tarihlerinde ise Tour of Kayseri yarışları ile devam edecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu