Belediye Haberleri

Kayseri Millet Bahçesi’ne İtiraz Var

Kayseri’de yapımına başlanan ve inşaatı devam eden projede CHP ve İyi Parti, Millet Bahçesinin planına itiraz ediyor.
Kayseri’de 1 milyon 260 bin metrekare alanda kurulan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesinin yapım aşamaları ve tanıtımı ile ilgi Büyükşehir Belediye Meclisinde, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman tarafından sunum gerçekleştirildi. Yapılan millet bahçesinin planlarının yetersiz olduğunu belirten CHP ve İyi Parti grupları planlara itiraz etti.
Millet bahçesi konusunda planlama eksikliği olduğunu belirten Kayseri Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, “Millet bahçesi anlatım şekli ile güzel. Kayseri için ve bölge halkı için düşünülmesi güzel. Yapılan işe kötü demiyoruz. Eksikleri olan bir proje. Bu proje turizm açısından Kayseri için önemli olduğuna vurgulandı. CHP’li Özgür Özer otoparkların ters tarafta olduğu ile ilgili ‘6 kapı koydunuz fakat otopark ters tarafta’ şeklinde soru yöneltti. Araçları ile giden vatandaşların tam tersi yönünde giriş var ise o alanı yürümek zorunda kalacak. Ciddi bir genişlik var. Eleştiri olarak algılanmasını istemiyoruz. Biz yürütmenin durdurulduğu ile ilgili bir duyum almıştık. Israrla plan değişikliğine gidilmesi ile bir ileri bir geri hareket edilmesini istemiyoruz. Belediye meclisinden bu konu geçirilmeli bütün itiraz yolları giderildikten sonra ihaleye çıkmalı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ihaleye çıkmış. Bugün de burada gelen bazı kayıplıklar var diye plan tadilatıydı. Buradan tekrar durdurulma yaşanır diye bir ikaz etmiş olduk” diye konuştu.
Millet Bahçesini istediklerini belirten CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özer, “Millet bahçesini Kayseri halkının faydalanacağı şekilde elbette istiyoruz. Parselde kayıklık var denildi ama nerede olduğunu bilmiyoruz. Kayseri halkı gördüğü yere rahat ulaşabilmek ister. Talas Bulvarından bir cep ile yer altına girebilirdiniz. Önemli günlerde yoğun bir kalabalık olacak. Burada ulaşamadığınız park sizin olmayacak. Ana caddeden giremeyince 3 kilometrelik bir alanda vatandaşlar yürümek zorunda kalacak. Aracı olan vatandaşlar zorlanacak yaya olan vatandaşlar her türlü girebilecek. Eleştirim bu yönde oldu” ifadelerini kullandı.

 

İlgili Haberler

Başa dön tuşu