Sağlık

Kayseri’de 28 Bin 738 Kişi Evde ağlık hizmetinden Yararlandı

İHTİYACI olan hastaların muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının evinde ve aile ortamında yapılmasına olanak sağlayan Evde Sağlık Hizmetlerinden bugüne kadar Kayseri’de 28 bin 738 hasta yararlandı.
Kayseri Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Mustafa Karaağaç, Evde Sağlık Hizmetleri Ekibi ile 3 Aralık Dünya engelliler günü nedeniyle engelli olan ve evde sağlık hizmetinden yararlanan hastaları ziyaret etti.
Dünya Engelliler Gününde Huntigton’s chorea (Genetik Nörolojik hastalık) tanılı 2 kardeş ziyaret eden heyet kardeşlerin hem muayenesini yaptı hem de taleplerini dinlendi.
İlimizde 14 birim ve birimlere bağlı 21 evde sağlık ekibi ile yürütülen hizmetten bugüne kadar faydalanan 28 bin 738 hasta, görevli sağlık personeli tarafından 134 bin 363 kez ziyaret edilerek sağlık konusunda ki tüm ihtiyaçları evlerinde sunuldu. Evde Sağlık Hizmetlerinden bugüne kadar Kayseri’de 28 bin 738 hasta yararlanırken, bu hastalar görevli sağlık personeli tarafından 134 bin 363 kez ziyaret edildi.
Kayseri Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Mustafa Karaağaç yaptığı açıklamada ” Kayserimizde bulunan bütün engelli, yatağa bağlı hastalarımıza evde sağlık hizmetleri birimi olarak evlerinde gerektiğinde ise hastanelerde hizmet veriyoruz. Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü olarak Kayseri Şehir Hastanesi, Devlet Hastanesi, İlçe Hastanelerimiz ve Nimet Bayraktar Diş Hastanesinde kurulu evde sağlık hizmetleri birimlerince doktorlarımız ve bütün çalışanlarımızla beraber, hastalarımıza tedavi hizmetleri sunuyoruz. Önümüzdeki dönemde de ambulans filomuzu daha genişleterek nakilleri daha hızlı yapmayı planlıyoruz” dedi.
Evde Sağlık Hizmetleri bölümünde 9 yıldır sağlık memuru olarak çalışan Hasan Ortadağ, yatalak olan ve hastaneye gidemeyecek durumdaki hastalarla çok sık karşılaştıklarını belirterek, “Hastalara hizmet konusunda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Hastalarda yatak yaraları oluşuyor, hastaneye sevk konuları oluyor. Hastaların her yönüyle sağlıklarının iyi olması için yardımcı olmaya gayret ediyoruz. Hastaların duaları bizim için çok önemli” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu