Belediye HaberleriÖzel Haber

Kayseri’de Araç Park Etme Maliyeti!!

Tüm Araç Sahiplerini İlgilendiriyor..

Büyükşehir Meclisinde gündeme gelen ve tartışmaların durulmadığı Otopark sorununda, vatandaşın tepkisi dinmiyor. Meclis konuşmaları sırasında Kazım Yücel tarafından gündeme gelen ve Mehmet Savruk’un oğlu Kaan Savruk tarafından hukuki takipleri gerçekleştirilen dosyalar ile ilgili, Yücel’e cevaben söz alan Savruk, “600 lira gibi bir vekalet ücreti söz konusu değil. İspat edin, istifa edeceğim” diyerek oldukça iddialı çıkışlarda bulunmuştu.

Vatandaşların bizlere ulaştığı belgelerde ise durum ciddiyetini koruyor. Aşağıda paylaşılan makbuzlarda da görülebileceği gibi, otopark borcu 149 TL olan vatandaş, 41,40 yasal faiz ile ihbarnameyi alıyor. Bir çok vatandaşın da yaptığı gibi, danıştay kararları yada itiraz sürecini değerlendirmek istemeyen vatandaş, hızla ödeme yöntemine giderek borçtan kurtulmak istiyor.  2. evrakta da görüldüğü üzere, aynı şahıs toplam borcu 460 TL olarak, Kayseri Genel İcra dairesi hesabına yatırıyor..

“İSTİFA EDERİM” DEMİŞTİ

Mehmet Savruk, Oğlu Kaan Savruk tarafından yapılan hukuk takiplerinde böyle bir durum olmadığını, bu denli avukatlık ücretleri alınmadığını belirterek, ispat edin, istifa edeyim demişti. Mecliste Yaşanan O Anlar..

100 Lira Altı Uyarı, 100 Lira Üstü İcra!

Haber merkezimize gelen belgelerde, 100 tl altı başlatılan işlem görünmüyor. Aynı avukatlık bürosu, alt rakamlarda ön tebligat gönderirken, 100 tl üzeri gelen evraklarda ise doğrudan yasal işlem başlatılıyor.  Bu süreçte işleyen yasal faizin dışında, avukatlık bürosu tarafından işletilen vekalet ücretleri de vatandaşa yansıyor. Faizi ile birlikte 190 TL olan borca toplam 270 liralık masraf çıkartılarak ücretler yasal yoldan tahsil ediliyor.

YASAL İTİRAZ HAKKI AÇIK

Vatandaşın yasal itiraz hakkı hukuken açık. Danıştay kararları ve emsal kararlara göre itiraz edebilen vatandaşlar, mahkemede genel olarak da kazanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bunlar da İlgini Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu