Korona Virüs

Kayseri’de Aşıya Yoğun İlgi

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri Devlet Hastanesi’ne aşı olmaya gelen vatandaşların sayısı hızla artıyor.

Türkiye genelinde COVID-19 vakalarının 23 Temmuz’da 10 bin barajını aşarken, 5 Temmuz’dan beri COVID-19 hasta sayısının paylaşılmadığı görüldü. Hâlihazırda vakaların sayısı 20 bine dayanarak 19 bin 761 olarak kaydedildi. COVID-19 vakalarının Temmuz başından itibaren Türkiye genelinde ve Kayseri’de artışa geçmesi ile birlikte Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ve İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, vatandaşlara çağrıda bulunmuştu. Yaşanan sürecin ardından Kayseri Devlet Hastanesi COVID-19 Aşılama Polikliniği’nde aşı olmak için gelen vatandaşların çoğaldığı gözlemlendi.

Polikliniğe aşı vurulmaya gelen Ahmet Oğuz, aşılamada gelinen durumdan memnun olduğunu, hastanenin önünden geçerken bu yerin dolu olduğunu gördüğünü ve Kayseri’nin aşılama haritasında mavi renge dönmesi için halkın aşılamaya daha fazla ilgi göstermesi gerektiğini belirtti.

Adana’dan Kayseri’ye misafir olarak gelen Cemal Alkaş, aşı vurulduğunu ve herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadığını belirtti. Alkaş, Mayıs 2021’de yapılan “17 günlük tam kapanma süreci”nde tüm ülkenin aşılanmış olması gerektiğini ileri sürdü.

Aşı olmaya gelen Ertuğrul Uçarsarı da aşılamadan memnun kaldığını belirtti.

İlgili Haberler

Bunlar da İlgini Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu