Korona Virüs

Kayseri’de Cumartesi sokağa çıkma kısıtlaması yeniden başladı

 

KAYSERİ, (BGC) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’nin de içinde bulunduğu kırmızı kategorideki 58 ilde Cumartesi sokağa çıkma yasağının 3 haftanın ardından yeniden başlayacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3,5 saat süren kabine toplantısının ardından kamera karşısına geçerek yeni tedbirleri açıkladı. Vaka sayılarının arttığını belirten Erdoğan, “Kırmızı kategorilerdeki illerde sadece pazar günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması artık cumartesi ve pazar günleri olacaktır” dedi. Erdoğan, Ramazan boyunca da sokağa çıkma kısıtlamasının devam edeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası merakla beklenen yeni koronavirüs kararlarını açıkladı. Erdoğan, yaptığı açıklamada 81 ilin yeni koronavirüs risk haritasını paylaştı. Erdoğan, “Çok yüksek riskli grubu temsil eden kırmızı kategorideki iller, nüfusumuzun yüzde 80’ini temsil eden 58 şehre ulaşmıştır. Türkiye’nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21:00 ve 05.00 olarak her gün devam edecektir” diyerek kırmızı kategorideki illerde, pazar günü uygulanan kısıtlama artık cumartesi ve pazar olarak süreceğini ifade etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu