Adliye

Kayseri’de El-Nusra davası sanığına 2.5 yıl hapis

KAYSERİ’de El Nusra terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklu yargılanan Suriye uyruklu Abdurrahman G. (25), etkin pişmanlık hükümleri kapsamında 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılarak, tahliye edildi.
Geçen yıl Haziran ayında polis ekiplerinin Kocasinan ilçesinde yaptığı operasyon ile El Nusra terör örgütü ile bağlantısı olduğu iddiasıyla Abdurrahman G., gözaltına alındı. ‘Ebu fiba’ kod adını kullandığı ve sosyal medya hesaplarında örgütsel fotoğrafları olduğu iddia edilen şüpheli, ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

Kayseri 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında sanık hazır bulundu. Tercüman eşliğinde savunma yapan ve El Nusra terör örgütü ile hiç bir alakası olmadığını öne süren El Nusra şüphelisi sanık, “ Açlıktan dolayı 10 gün aralarında kaldım. Bu yüzden de çok pişmanım” dedi.

Mahkeme heyeti, Abdurrahman G,’yi, etkin pişmanlık kapsamında ‘silahlı terör örgütü üyesi olma’ suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırarak, yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla tahliyesine hükmetti.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu