Haber

Kayseri’de ‘Geleceğe Nefes İçin El Ele’ Kampanyası Düzenlendi

 

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri’de Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’ in ‘Bana tebrik çiçeği yerine fidan bağışında bulunun’ çağrısı doğrultusunda ‘Geleceğe Nefes İçin El Ele’ kampanyası düzenlendi.

Son haftalarda yaşanan orman yangınları nedeniyle Kayseri’de ağaçlandırma etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılan İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu yaptığı açıklamada, “Bugün burada okul öncesi okullarımızın müdürleri, öğretmenlerimiz ve çocuklarımızla birlikte fidan dikme etkinliği için bir araya geldik. Bu etkinliğin bu dönemde bizim için ayrı bir anlamı var. Ülkemizin birçok yerinde orman yangınları gerçekleşti. Hem ormanlarımız açısından farkındalık oluşturmak hem de bölge halkımız açısından farkındalık oluşturmak açısından Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün organize ettiği etkinlikte beraberiz. İnşallah hem öğretmenlerimizin hem öğrencilerimizin hem de bütün vatandaşlarımızın farkındalığı açısından iyi bir süreç olur diye düşünüyoruz. Bir daha böyle felaketlerle karşılaşmamayı ümit ediyoruz.Ormanların selleri önleyen bir yanı da var. Bütün bu felaketlere karşı durmanın da sembolü olarak bugün burada 100 tane ağaç dikeceğiz. İnşallah bu ağaçlarda ilerleyen süreçlerde çoğalarak devam edecek. Katkı veren bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Kocasinan ilçesine bağlı Kızık Mahallesi’nde düzenlene ağaç dikim etkinliğinde İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu’na, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve velilerde eşlik ettiler.

İlgili Haberler

Bunlar da İlgini Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu