AsayişSiyaset

Kayseri’de Karakol Önünde Hareketli Gece (VİDEO HABER)

Geçtiğimiz günlerde Kayseri Cumhuriyet Meydanında İYİ Parti standına ve ardından İyi Parti binasına saldırılar sonrasında açılan soruşturmada, dün gece Ülkü Ocakları Orta öğretim Başkanı olduğu belirtilen İ.M.E isimli şahıs gözaltına alınarak Reşat Vural Polis Karakoluna götürüldü.

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanının da içerisinde bulunduğu grup, 23:00 saatleri civarında sloganlar eşliğinde Cumhuriyet Meydanı güzergahından, Reşat Vural Karakolu önüne geldi. Karakol önünde “işte ordu, işte komutan” sloganları atan grup, MHP il başkanı Serkan Tok, ve İl yönetiminin de telkinleri ile sakinleşti. Gece yarısı saatlerinde karakoldan çıkan Kayseri Ülkü  Ocakları Başkanı, birlikte geldiği kalabalığı da alarak olay yerinden uzaklaşırken, ardından karakoldan çıkarak açıklama yapan Serkan Tok; “Kanuni süreç var. Arkadaşımız saat 6 da geliyor ifade vermek için. Bir önceki savcı ile nöbetçi savcı arasında ki trafik diyelim, kardeşimiz şu an sabaha kadar içeride tutulacak. Allah razı olsun, emniyetinizden, polis arkadaşlarımızdan, sıralı bütün müdürlerimizden. Sabahı bekleyeceğiz, sabah adliye ne diyorsa, kanun ne diyorsa, hukuk ne diyorsa saygı duyacağız.” dedi.

Herhangi bir olay ve sorun olmadığını belirten Tok, “Bizim devletimize, milletimize saygımız, teşkilat gereği, terbiyemiz gereğidir. Bir tatsızlık kesinlikle yoktur ve müsaade etmeyiz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu