Kayseri’deki artan vakalar üzerine bir ilçede duyuru yapıldı

Yeşilhisar da kaymakamlık 10 gün boyunca zorunlu olmadıkça evden çıkılmaması duyurusu yaptı.
Yeşilhisar İlçe Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada ,‘’Kıymetli Yeşilhisar’lılar .İlçemizde salgının başlangıcından bu güne en yüksek vaka sayısına ulaştık. Vakalarımız artmaya devam ediyor.Vakalarımızın büyük bölümünü 40 yaş altı vatandaşlarımız oluşturuyor. Gençlerimizin sayısı,toplam vaka sayımız içerisinde çok fazla.İlçemizde ek tedbir ve kısıtlamalara gerek kalmadan,tüm vatandaşlarımızı 10 gün boyunca zorunlu olmadıkça, evden çıkmamaya davet ediyoruz.Önemle uyarıyoruz,evde kal Yeşilhisar ‘’, denildi.
Bu arada kaymakam Fatih Bayram ,ilçede vaka sayılarındaki hızlı artış konusunda halkı uyarmak ve tavsiyelerde bulunmak üzere merkez mahallelerde ara ara , İlçe Polis Merkezi Amiri Mustafa Beker ile incelemelerde bulunmaya devam ediyor.
Bayram ,kaymakamlığın sosyal medya sayfasından geçen hafta 15 gün boyunca zorunlu olmadıkça evlerden çıkılmamasını rica etmişti.
Öte yandan ilçede 13 Nisan da karantinada olması gereken bir vatandaş, devriye gezen polis ekiplerince yapılan kontrolde yakalanmış ve kişiye karantina ve sokağa çıkma yasağı ihlali gerekçesi ile toplam 6300 tl ceza yazılmıştı.