Kayserili Hayırseverler Hayırda Yarışıyor

KAYSERİ, (BGC) – Kayserili hayırseverler Avukat Mehmet Altun ve Osman Ulubaş, uzun zamandır doğdukları topraklarla yaptıkları hayırlarla ödeşiyorlar.

Kayseri’nin birçok noktasına ilim yuvası kazandıran iki isimden Avukat Mehmet Altun, bugün adını taşıyan ortaokulun temel atma töreninde hayat hikayesini anlattı. Kerpiç evde bir göz odada doğduklarını ve yaşadıkları söyleyen Altun, ” Burada küçük çocukları görünce hatırılar gözümde canlandı. Ben de bugüne kolay gelmedim. Kerpiç bir evde doğdum ve büyüdüm. Kayseri’de okudum ve sonra İstanbul’a gittim. Şehrime ne kadar hizmet etsem ne versem az. Verdiklerimin hiçbir zaten benim değil. Hepsi yüce Allah’ın. Her şey onun rızası için. Burada bana bu imkanı sunan herkese teşekkür ederim” dedi. Avukat Mehmet Altun 2021 yılının başında İstanbul’daki 300 milyonluk arsasını 9 il’de 20 okul ve 1 cami yaptırmak için bağışlamıştı.
Kayserili bir diğer Hayırsever 85 yaşındaki Osman Ulubaş ise kısa zaman içerisinde yaşadığı, çalıştığı topraklara birçok eser kazandırdı. Kendisi hiç okuyamayan Ulubaş kazancını öğrencilere harcıyor. Kentte 10 okul Sağlık Ocağı, Anaokulu, Kuran Kursu ve Cami kazandıran Ulubaş, hayırlarını devam ettiriyor.