Spor

Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki: Bu bizim için ilaç gibi oldu

KAYSERİ,(BGC) -Kayserispor’un Fatih Karagümrük’ü 2-0’lık sonuçla mağlup ettiği karşılaşma sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Yukatel Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, “Bu bizim için ilaç gibi oldu. İnşallah bundan sonra da galibiyetler devam eder” dedi.

Süper Lig’in 11’inci haftasında Kayserispor Fatih Karagümrük’ü 2-1’lık sonuçla yendi. Maçın ardından açıklama yapan Kayserispor Onursal Başkanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile kulüp başkanı Berna Gözbaşı basın mensuplarına açıklama yaptılar.

ÖZHASEKİ: BİRAZ ZOR OLDU AMA KEYİFLİ DE BİR GALİBİYET OLDU

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki yaptığı açıklamada, “Biraz zor oldu ama keyifli de bir galibiyet oldu. İşin sonunun iyi olması önemli. Bayağı zorluk ve sıkıntı çekildi. Streslere girdik. Oyun heyecanı ile ara ara hakeme, ara ara oyunculara kızdık. Neticesinde galip gelmek dünyanın en güzel şeyi. Bugün bir taraftan oynamak isteyen Kayserispor vardı. Diğer tarafta da özellikle golden sonra bize karşı belki oyunun içinde olan ama ahlaki olmayan oyun tarzı ortaya konuldu. Yere yatan 15 dakika kalmıyor, Topu dışarı atıp oynatmamak adına her şeyi yapıyor. Bakmak lazım top oyunda kaç dakika kaldı. Keşke böyle değil de kora kor bir mücadele yapılsa ve skor ne olursa ortaya çıksaydı. İzleyenler olarak bizler de bundan keyif alsaydık. Kayserispor’un bir kaç maç sonra galip gelmesi hepimizi sevindirdi. Bu bizim için ilaç gibi oldu. İnşallah bundan sonra da galibiyetler devam eder” açıklamasında bulundu.

‘MAÇ İÇİNDE YAPILAN DOĞRU BİR ŞEY DEĞİL’

Kayserispor taraftarının Fatih Karagümrük maçının ikinci yarısında Teknik Direktör Hikmet Karaman’a yönelik ‘Hikmet Karaman İstifa’ tezahüratı hakkında konuşan Mehmet Özhaseki, ” Maçta üzüldüğüm bir şey var. Taraftar grubundaki genç arkadaşlarıma sesleniyorum. Ben onların ağabeyi, babası yaşındayım. Oyun içinde hocaya bu yapılmaz. Doğru bir şey değil. Seyirci istediğini söyler ama eğer biz Kayserisporluysak ve Kayserispor’un başarısını istiyorsak bizim burada sonuna kadar destek olmamız lazım. Tezahürat etmek, canlandırmak, motive etmek ve neticesinde galip gelmek. Ben çok şaşırdım ve yadırgadım. Futbolcu da hoca da gelir gider. Ama böyle bir yere varılmaz” ifadelerinde bulundu.

BAŞKAN BERNA GÖZBAŞI: BUGÜN ALINAN 3 PUAN TAKIMIN MOTİVASYONU AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ

Yukatel Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı ise, “Lig’de her takımın inişi çıkışı oluyor. Biz de son dönemde zorlu rakiplerle oynadık. Bugün alınan 3 puan takımın motivasyonu açısından çok önemli. Bilindiği üzere takımımızın önemli isimlerinden Mensah sezonu kapatacak kadar ciddi bir sakatlık geçirdi. Bugün ki skor onun morali açısından da önemliydi. Kendisine bir kez daha ‘geçmiş olsun’ dileklerimi sunmak istiyorum. O haliyle geldi 90 dakika maçı ayakta izledi ve maç sonunda arkadaşlarıyla bir araya geldi. Duygusal anlardı. Bugün ki galibiyetİ hem destek olan herkese, hem teknik heyete ve her şeye rağmen taraftarımıza hediye ediyorum” dedi.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu