Kayserispor

Kayserispor’dan “Sahte Mali Belge” Açıklaması

KAYSERİ,(BGC)-Yukatel Kayserispor Kulübü, kulüp aleyhinde alacak taleplerinde kullanılan bazı mali belgelerin “sahte” olduğunu öne sürerek, kayıtlarında mevzubahis belgelerin bulunmadığını belirtti.

Kulüpten “Kamuoyu Bilgilendirme” başlığıyla ve uyarı niteliğinde yapılan yazılı açıklamada, Kayserispor Kulübünden son zamanlarda kayıtlarda bulunmayan sözleşmeler vasıtasıyla alacak talebinde bulunulduğu ve bu belgelerle alacak talebinde bulunan tarafların hukuken sorumluluk altına gireceği ifade edildi.

Kayserispor’dan yazılı açıklamaya “Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Dernekler Müdürlüğü tarafından kulübümüzün tüm mali kayıtları incelenmiş, denetlenmiş, raporlanmış ve kayıt altına alınmıştır” ifadeleriyle giriş yapıldı.

“MALİ KAYITLARDA BULUNMAYAN BELGELERLE ALACAK TALEP EDİLMEKTEDİR”

Açıklamanın devamında adli makamlarca konuyla ilgili soruşturma başlatılması gerektiği belirtilerek “Son günlerde Kulübümüz aleyhine; İçişleri Bakanlığının söz konusu denetimi kapsamındaki dönemlere ait; Kulübümüzün mali kayıtlarında bulunmayan sözleşmeler ve bu sözleşmelere dayalı senetler ile takipler yapılmakta, alacak taleplerinde bulunulmaktadır. Bu belgeler altındaki imzaların sahte olduğu hususunda bir ön düşüncemiz olmakla birlikte, bu hususların aydınlatılması kulübümüz aleyhine yürüyen takipler sebebiyle Savcılık soruşturması yapılmasını gerekli kılmaktadır” ifadeleri kullanıldı.

“HUKUKEN SORUMLU OLACAKLARI AÇIKTIR”

Açıklamada alacak taleplerinin kulübün şu anki yönetiminden önceki dönemlerle ilgili olduğu da ifade edildi. Kulüp tarafından alacak talebinde bulunan taraflara çağrı yapılarak “Söz konusu sahte belgelere dayalı olarak alacak taleplerinde bulunanların, bu belgeleri kullananların da bu sahte belgeleri düzenleyenler ile birlikte hukuken sorumlu olacağı açıktır. Bu nedenle son günlerde dolaşıma sokulan, düzenleme tarihleri yönetimimiz öncesi dönemlerin tarihini taşıyan, ‘sahte olduğunu’ düşündüğümüz belgelere ilişkin özellikle geniş futbol ailesini uyarmayı bir vazife olarak görmekteyiz” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın son bölümünde Kayserispor Kulubünün yasal başvuru haklarını kullanacağı ve süreç boyunca kamuoyunun bilgilendirileceği dile getirildi.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu