Güncel

Kayseri’ye TCDD’den Yeni Projeler

KAYSERİ,(BGC)- Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, TCDD Genel Müdürü ve üst düzey yetkilileri ile birlikte yaptığı toplantıda Kayseri ile ilgili önemli projeleri masaya yatırdı.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri Tren Garı’nda Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) Genel Müdürü Ali İhsan Uygun ve üst düzey yetkililerinin katıldığı gece boyu süren toplantıda hem demir yollarında hem de kara bağlantılarında yapılacak ya da yapımı devam eden projeleri görüştü.
Toplantıya Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, TCDD ve Taşımacılık A.Ş. Genel Müdür Yardımcıları, Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman ve Bayar Özsoy, ilgili daire başkanları, Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu ve müdürler katıldı.
Gece boyu süren toplantıda ele alınan projeler arasında, Boğazköprü’deki Lojistik Köy’ün ikinci etabının yapımı oldu. Bu konuyla ilgili TCDD Genel Müdürü Uygun tarafından yetkililere ihale talimatı verildi. Ayrıca Fuzuli Caddesi’nden devam ederek Yakut Mahallesi girişinde tren yolunun kesiştiği noktada TCDD tarafından yapılacak katlı kavşak ve TCDD ile yapılması planlanan protokol kapsamında yaya geçidi ve Yavuz Selim Mahallesi’ndeki araç alt geçidi çalışmaları için görüşüldü.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu