Eğitim

KAYÜ Rektörü Karamustafa, basın mensuplarıyla buluştu

KAYSERİ Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, basın mensuplarıyla düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
KAYÜ Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, basın mensuplarıyla sohbet toplantısı yaptı. Kayseri Üniversitesi’nde iki yılda yaptıkları çalışmaları anlatan Rektör Karamustafa, üniversitedeki yapılan çalışmaların kamuoyuna duyulmasında verdikleri katkıdan dolayı basın mensuplarına teşekkür ederek, “Sizler basın mensupları olarak çok saygı duyulacak bir görevi icra ediyorsunuz. Kamuoyunun doğru aydınlanmasında değerli katkılar oluşturuyorsunuz. Bu yüzden hem Kayseri Üniversitesi Rektörü olarak hem de bu ülkenin vatandaşı olarak sizlere teşekkür ediyorum. Rektörlük görevine atandığım günden bu yana iki yıl gibi bir süre geçti. Bu zaman zarfında birçok işler yaptık, yaptıklarımızın birçoğunu sizlerle paylaştık. Ama bunlardan en önemlisi, en somutu, en görüneni 15 Temmuz Yerleşkesine geçmiş olmamızdır. Tabi buraya geçtikten sonra üniversitemiz daha görünür hale geldi” diye konuştu.
Üniversite hakkında bilgi veren Karamustafa, “Pandemi sürecini fırsat bilerek, kampüs içerisindeki birtakım ufak tefek tadilat işlerine başladık ve neredeyse de bitirdik. Hayırseverlerimiz var; Safiye Çıkrıkçıkçıoğlu ve Mustafa Çıkrıkçıoğlu gibi hayırsever destekli meslek yüksekokullarımız var. Hayırseverimize gittik, sağ olsunlar bizlerin taleplerini makul karşıladılar. Yeni kampüste hayırseverimiz sağ olsun Safiye Çıkrıkçıoğlu MYO’ya ayırdığımız binanın yanında 1000 metre kareye yakın uluslararası standartlarda kalite sertifikasyonu alabilecek nitelikte gıda üretim merkezi için yerin yapımına başladılar. Bunun yanında bu merkezde ürettiğimiz ürünleri sunmamız için Safiye Çıkrıkçıoğlu Ürün Sunum ve Satış Uygulama Merkezinin de yapımına başladılar. Bir de biliyorsunuz bizim Erciyes Üniversitesi’nin içinde mobilya üretim ile dekorasyon atölyemiz bulunuyordu. Yine Kayseri’deki büyük bir mobilya firmamız yeni kampüsümüzde bu birimin yapımını üstlendi. İnşallah hayırseverlerimiz bunları en kısa zamanda bitirecekler” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu