EkonomiGüncel

Kazancılar Çarşısı Değişiyor..

KTO’DA KAZANCILAR ÇARŞISI’NIN YENİ DÜZENLENECEK PROJESİ TANITILDI

Kazancılar Çarşısı’nı cazibe merkezi haline getirmek için yenileme çalışmalarına başlayan Melikgazi Belediyesi, Kazancılar Çarşısı ve çevresi ile bütünleşen yenileme projesi için çalışmaları başlattı.

Kayseri Ticaret Odası üyeleri ile toplantı gerçekleştirildiğini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kazancılar ve çevre esnafı ile yapılan toplantıda çarşı esnafına bilgilendirme yaptı.

Hazırlanan projeyi sunum eşliğinde anlatan Başkan Dr. Palancıoğlu, “Çarşımızın sarrafları ve esnafı ile bir araya gelerek çarşıda yapacağımız tadilat ve yenileme çalışmasını kendileriyle istişare ettik. Hazırladığımız projeleri esnaflarımıza anlatıp desteklerini aldık. İnşallah yapılan yeni çalışmalarla beraber Kayserimizin misafir odası görünümündeki Kazancılar Çarşısı şehrimize yakışır bir işlev kazanacak. Ben şehir merkezini Kayseri’nin misafir odası olarak tanımlıyorum. Bu dönemde göreceksiniz şehir merkezi misafir odası gibi tertipli, düzenli ve nezih yerler haline gelecek. Temizliğinden, bakımına süslemesine kadar belediye olarak çarşımızla ilgileneceğiz. İlk önce zemin kaplamasını yapacağız. Işıklandırma, ısıtma, soğutma ve havalandırmasını yapmayı planlıyoruz. Dükkânların cephe düzenlemesini yaparak tek düze hale getireceğiz. Şimdiden hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Esnaf dostu bir belediye olarak ticaret erbabına ve tüketicilere yönelik çalışmalarda nezih ve modern ortamlarda bulunmalarına imkân sunacaklarını ifade eden Başkan Dr. Palancıoğlu, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Kazancılar Çarşısı aynı zamanda Millet Caddesi, Bankalar Caddesi, Kapılı Çarşı, Düvenönü ve Kiçikapı bölgelerini de kapsıyor. Dolayısıyla çok geniş bir ticaret ve alışveriş merkezinin odağını oluşturuyor. Kazancılar Çarşısı’nın dükkanları küçük olmasına rağmen ekonomi açısından büyük işler yapıyor ve Kayseri para piyasasına yön veriyor. Bu yüzden çalışmalarımızı esnafımızı mağdur etmeden yapıp kısa zamanda tamamlayacağız.”

Melikgazi Belediyesi’nin çalışmaları ile Kazancılar Çarşı ve çevresine yeni misyon ve vizyon kazandırılacağını ve bu projeyi ortak bir çalışma ile oluşturduklarını belirten KTO Başkanı Ömer Gülsoy ise, “Kazancılar Çarşısı Kayseri ticaretinin, ekonomisinin merkezi. Sağ olsun Mustafa Başkanımız Kazancılar Çarşısını cazibe merkezi haline getirmek ve çarşıdaki görsel kirliliği temizlemek için bir güzelleştirme çalışması yapmışlar. Bu projesini çok beğendik. Zaten kendisi esnaflıktan geldiği için çarşıyı çok iyi bilen biri ve bu yönde faydalı çalışmalar yapacağına inanıyorum. Kendilerine teşekkür ederiz.” diye belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu