Siyaset

Kazım Yücel : “İş Yok, Aş Yok, Yurt Yok, Zam Çok”

KAYSERİ,(BGC)- İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, gelen zamlar hakkında konuştu.

Kayseri İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, son zamanlardaki gelen zamlar hakkında tepki gösterdiği bir açıklama yaptı.

Kazım Yücel, Kayseri Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu zamlara karşı tepkili olduğunu belirterek, “Seçimlere girerken vatandaşa ‘Zengin ortak geliyor’ diye kendini tanıtan AKP Belediyeleri, şimdi vatandaş üzerinden zengin olmanın yollarını arıyor” diyen Yücel, “Geldiğimiz noktada iş yok, aş yok, yurt yok, Kayseri’de zam çok” dedi.
Kayseri’de toplu taşıma ve ekmek fiyatlarına gelen zamlarla ilgili konuşan Yücel, “AKP’li Belediyeler vatandaştan oy isterken iş ve aş vadettiler. İlçelerden oy isterken de ‘Zengin ortak geliyor’ dediler. Hakikaten verdikleri sözleri tuttular. İlçelerin en kıymetli arazilerine çökerek ‘Ballı villa’ yaptılar. Arsalardan, şerefiye paralarından zengin olamayan AKP’li belediyeler bu kez vatandaşın cebindeki üç kuruşa göz dikti. Vatandaşa en uygun taşıma imkanı sunması gereken AKP’li Büyükşehir Belediyesi, ardı ardına zam yapmaya başladı. İlçelerin toplu taşıma ücretlerine yüzde 20 zam yapan AKP Belediyesi, buradan istediği sonucu elde edememiş olacak ki bu kez de şehir içi toplu ulaşıma yüzde 20 zam yaptı. Vatandaşı zor duruma bırakmasından dolayı utanması gereken AKP’li Belediye, bir de bu durumu ‘en ucuz fiyatla taşıma yapıyoruz’ diye açıklamaya çalışmış. Bir ton şark kurnazlığı ile rakamlar paylaşarak vatandaşın tepkisini dindirmeye çalışmış. Açıkça zam yapıldığını da sarayın iktidarı gibi ‘fiyat güncellenmesi’ diye de servis etmiş. Bu yetmezmiş gibi zaten vatandaş bu duruma alıştı diye Kent Ekmek büfelerinde satılan ekmeğe de yüzde 25 zam yaptılar. Öğrencilere de yurt bulamıyorlar. Göstermelik ilanla vakıf, cemaat, cemiyet gibi nelerin döndüğünün belli olmadığı yapılara öğrencileri mahkum ediyorlar. Vatandaş artık attığınız kazıkları unutmuyor. Bunları tek tek not ediyor. Size en iyi cevabı sandıkta verecek. Çünkü iş yok, aş yok, yurt yok! Ama ne hikmetse bol bol zam var. Aziz hemşehrilerim. Biraz sabredin. İyi Parti gümbür gümbür geliyor. Sarayın saltanatı yıkılacak. AKP’li belediyelerin çöreklendiği bal vatandaşa dağıtılacak. Vatandaş uygun imkanlarla taşınacak. Herkes evine düşünmeden ekmek götürebilecek. Çünkü İyiler geliyor. Vatandaşlar İyi ki varsınız diyor” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu